$
בורסת ת"א

חבילת הסיוע של מיקי פדרמן למשרד הביטחון: מל"טים, מזון ועכשיו גם מלונות

שלושה בתי מלון מרשת דן, שבשליטת פדרמן, צפויים לשמש "מלוניות" לחולי קורונה בבידוד; ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שתגבה דן יעמוד על 80 שקל ללילה לחדר

אודי עציון ונווית זומר 08:0117.03.20

רשת מלונות דן החלה אתמול להכשיר שלושה ממלונותיה עבור חולי קורונה בבידוד במסגרת התקשרות שלה עם משרד הביטחון. זאת, אף ששני הצדדים טוענים כי טרם נחתם הסכם ביניהם.  

ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שתגבה דן יעמוד על 80 שקל ללילה לחדר, כאשר בשלושת המלונות קיימים 1200 חדרים. המלון הראשון שיופעל במתכונת החדשה הוא דן פנורמה בתל אביב, ככל הנראה כבר הבוקר. מלון נוסף יהיה דן ירושלים, לשעבר היאט, בצפון העיר. 

מיקי פדרמן מיקי פדרמן צילום: אוראל כהן

 

חוזה עם משרד הביטחון יוכל לסייע לרשת להתמודד עם הצניחה החדה בהכנסותיה, שכדי להתמודד עימה סגרה הרשת רוב המלונות שלה, הוציאה עובדים לחופשה ללא תשלום ועצרה השקעות מתוכננות. בעל השליטה ברשת, מיקי פדרמן (73%), הוא גם בעל השליטה באחת הספקיות הגדולות של משרד הביטחון, אלביט מערכות (44%), שמספקת למשהב"ט מטוסים ללא טייס, ציוד מודיעין, ומערכות מסווגות אחרות.

 

 רק אתמול הודיעה אלביט על חוזה בסך 200 מיליון דולר עם המשרד עבור פרויקט התותח העתידי של צה"ל. גם חברת דן היא ספק משמעותי של משרד הביטחון, באמצעות חברה־בת שלה עידית לוגיסטיקת מזון, שמספקת בכל יום ארוחות ל־35 אלף חיילים בעקבות הפרטת מערך המזון בצה"ל. ממשרד הביטחון נמסר כי המהלך נעשה בהנחיית השר נפתלי בנט ובתיאום עם משרדי הממשלה האחרים. גורם ביטחוני אמר אתמול ל"כלכליסט" כי משרד הביטחון ביצע הליך תחרותי בנוהל רכש בהול בין שלוש רשתות בתי מלון, על פי קריטריונים אחידים שקבעו משרדי הממשלה הרלבנטיים, וכי עדיין לא נחתם הסכם מול מלונות דן.

 

מדן נמסר בתגובה כי עדיין אין לה הסכם חתום עם משרד הביטחון, וכי הרשת השתתפה בהליך תחרותי שנערך על ידי משרד הביטחון, ושבו השתתפו כל רשתות המלונות הגדולות. "ללא קשר לחתימה, מכיוון שיש לחץ בזמן התחלנו בהכנות יחד עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות. המו"מ מתנהל לגבי מלון דן פנורמה תל אביב, מלון דן ירושלים ומלון דן פנורמה חיפה".

x