$
בורסת ת"א

לאחר ארבעה חודשים בלבד: ערן סער מסיים את תפקידו כמנכ"ל דסק"ש

הטלטלה באי.די.בי הובילה לסיום דרכו בדסק"ש של ערן סער, שמונה לתפקיד המנכ"ל באוקטובר האחרון והחל לכהן הלכה למעשה בדצמבר; מנכ"ל האוצר לשעבר דורון כהן יחליף אותו בתפקיד. מקורב לסער: "הוא קרא על פיטוריו בדיווח לבורסה, הוא פשוט בהלם"

גולן חזני 22:3415.03.20

הטלטלה בקונצרן אי.די.בי הביאה לסיום תפקידו של ערן סער כמנכ"ל דסק"ש. דורון כהן, מי שהיה מנכ"ל האוצר ומנהל רשות החברות הממשלתיות, יחליף אותו בתפקיד.

 

סער ימשיך בשלב זה לכהן כמנכל אי.די.בי פיתוח שמצויה בהליכי הסדר חוב. אדוארדו אלשטיין הוא בעל השליטה בשתי החברות כשדסק"ש (דיסקונט השקעות) היא החברה הבריאה והמשמעותית יותר, הכוללת את השליטה בסלקום, נכסים ובניין ואלרון.

 

 

מנכ"ל דסק"ש המתפטר ערן סער מנכ"ל דסק"ש המתפטר ערן סער

 

"סער קרא על פיטוריו בדיווח לבורסה"

 

מקורב לסער אמר כי "ערן סער קרא על פיטוריו בדיווח לבורסה, הוא לא ידע מהמהלך, ונדהם לראות הודעת בורסה כי הוא עוזב על רקע סיום כהונה. הוא פשוט בהלם". מתברר כי המהלך לא נעשה כלל על ידי סער, כי לא ביקש להתפטר, וכי - לדברי מקורביו - לא נמסרה לו הודעה על פיטוריו.

 

אותו מקורב הוסיף כי סער פוטר לאחר שלא הסכים למהלך של בעל השליטה, אדוארדו אלשטיין, לחלק דיבידנד של 50 מיליון שקל על ידי דסק"ש לבעלי המניות שלה, כשאי.די.בי היתה מקבלת 40 מיליון שקל מהסכום. הדיבידנד אמור להיות מאושר מחר (ב') על ידי דירקטוריון דסק"ש, ולפתור לאידיבי את פרעון החובות למחזיקי סידרה יד' וישראייר.

 

"הם פיטרו אותו מבלי שהדירקטוריון של דסק"ש בכלל שמע את מה שיש לו להגיד. הוא לא יכול להסכים למהלך של חלוקת דיבידנד כשהאג"ח של דסק"ש נסחרות בתשואה של 15%" , טען המקורב. "הבריונות באי.די.בי היא מטורפת. סער עצר בגופו עסקאות בעלי עניין שאלשטיין מנסה להעביר, ואשר סער סבור כי יפגעו במחזיקי האג"לח של דסק"ש".

 

לפיטורים צפויות להיות השלכות גם מבחינת רשות ני"ע, שתבדוק את התנהלותו של אלשטיין במהלך.

x