$
בורסת ת"א

הדח"צים באי.די.בי מכריזים מלחמה על אלשטיין: דורשים פירעון חוב של 40 מיליון שקל

הדירקטורים החיצוניים בראשות גיורא ענבר דורשים מדולפין שבשליטת אלשטיין לממש סעיף שמאפשר להם לקבל פירעון של עד 15% מחוב של 1.7 מיליארד שקל של דולפין לאי.די.בי; אלשטיין מנסה להוביל מהלך למשיכת דיבידנד מדסק"ש לאי.די.בי כדי להימנע מהזרמת ההון

גולן חזני 15:1815.03.20
הדירקטורים החיצוניים באי.די.בי פתוח יוצאים בהכרזת מלחמה על בעל השליטה בחברה אדוארדו אלשטיין. הדח"צים ממשים את כוונתם, שנחשפה בכלכליסט, לדרוש מדולפין של אלשטיין לממש את הסעיף בשטר הנאמנות שמאפשר להם לדרוש פירעון של עד 15% מחוב של 1.7 מיליארד שקל של דולפין לאי.די.בי.

 

מדובר ב-300 מיליון שקל, והדח"צים בראשות גיורא ענבר החליטו בשלב זה לדרוש מתוכם 40 מיליון שקל. זאת כדי לפרוע את חובה של אי.די.בי שכולל 11 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה י"ד ו-18 מיליון שקל של החזר הלוואה לחברת ישראייר, חברה בת של אי.די.בי. 

במכתב ששלח ענבר לאלשטיין ושהתפרסם באתר הדיווחים לבורסה מאיה באיחור של שלושה ימים, ציין ענבר כי על פי נתוני יועציה הפיננסיים של ועדת הביקורת באי.די.בי, החברה נמצאת ב"סביבת חדלות פרעון".

זו הייתה ההגדרה של אי.די.בי כשמחזיקי האג"ח שלה ביקשו מבית המשפט להעביר אליהם לפני שמונה שנים את החברה מידיו של בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר.

 

 מימין: בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין והדח"צ גיורא ענבר מימין: בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין והדח"צ גיורא ענבר צילומים: אוראל כהן

 

 

"לפיכך היות ומהנתונים שנמסרו לוועדת הביקורת קיים חשש ממשי כי אין ביכולת החברה לפרוע את חובותיה במהלך עסקים רגיל, ולכן החליטה ועדת הביקורת בחברה בראשה עומד ענבר לממש את זכותה לאקסלירציה, לקריאה לכסף מצד דולפין ואלשטיין", כתב ענבר.

 

המעניין הוא שענבר לא מסתפק בחוב של 11 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, אלא גם דורש את התשלום לישראייר ו-10 מיליון שקל נוספים ככרית ביטחון בחברה.

 

אלשטיין שאינו יכול ואינו רוצה להזרים סכומים נוספים מעבר ל-30 מיליארד השקל שהזרים, מנסה להוביל מהלך למשיכת דיבידנד של 50 מיליון שקל מדיסקונט השקעות (דסק"ש) לאי.די.בי פתוח במקום הזרמת ההון.

x