$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין מנסה למשוך דיבידנד מדסק"ש לאי.די.בי בדקה ה-90 כדי להימנע מהסדר חוב

בעל השליטה באי.די.בי ינסה פיתרון יצירתי להזרמת הון לקופת החברה, כדי שתוכל לעמוד בפירעון החובות של 29 מיליון שקל שהיא צריכה לשלם החודש; אם הדירקטוריון יאשר - דסק"ש תחלק דיבידנד של עד 50 מיליון שקל לאי.די.בי

גולן חזני 13:1915.03.20
אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פתוח, מנסה פיתרון יצירתי להזרמת הון לקופת אי.די.בי כדי שתוכל לעמוד בפירעון החובות שלה בהיקף של 29 מיליון שקל במהלך החודש.

 

לכלכליסט נודע כי המקור למזומן יבוא מחברת דסק"ש, באמצעות דיבידנד של 40 עד 50 מיליון שקל שתחלק החברה לבעלי מניותיה, דיבידנד שכולו יוזרם לאי.די.בי על פי תנאי שטר הנאמנות של הלוואה שהעניקה אי.די.בי לדולפין בסך 1.7 מיליארד שקל.

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פתוח צילום: איתן שגב

 

 

לפי תנאי השטר, כל דיבידנד שתחלק דסק"ש יועבר לקופת אי.די.בי. דסק"ש תחלק את הדיבידנד באמצעות העלאת דיבידנדים מהחברות הבנות שלה. אי.די.בי פתוח אמורה לשלם 11 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה י"ד ו-18 מיליון שקל בגין החזר הלוואה לחברת ישראייר, חברה בת של אי.די.בי.

 

אם הדח"צים בדסק"ש יאשרו את המהלך שמגיע בתקופה קשה שבה נזילות היא שם המשחק, וכל שקל בקופה חשוב, הרי שאלשטיין יינצל ולא ידחה את התשלום למחזיקי האג"ח. הדבר ידחה את מהלך הסדר החוב באי.די.בי לתקופה של מספר חודשים נוספים.

x