$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סיטי יוצא למימוש בטחונות דלק קידוחים בחצי מיליארד שקל

הבנק האמריקאי הודיע כי הוא מעוניין לממש את יחידות ההשתתפות שבבעלותו, בהתאם לתנאי הסכם ההלוואה שהעניק לדלק ב-2013; דלק פנתה לביהמ"ש וטענה כי הירידה בערך המניות נובעת מכוח עליון - וקיבלה צו מניעה זמני נגד המהלך

גולן חזני 08:5215.03.20

דרמה בקבוצת דלק: סיטיגרופ מעוניין לצאת למימוש יחידות השתתפות של דלק קידוחים בשווי של חצי מיליארד שקל - בהתאם לתנאי הסכם הלוואה מ-2013. סיטי מבקש למכור את היחידות ששועבדו לו בהלוואת ענק שהעניק לשותפות לפני כשבע שנים.

לכלכליסט נודע כי דלק שבשליטת יצחק תשובה פנתה לבית המשפט המחוזי וקיבלה צו מניעה מהשופט איתן אורנשטיין נגד מימוש היחידות. דלק פנתה באמצעות עו"ד פיני רובין, ירון אלכאווי, אמנון ביס ונועה אבן ספיר ממשרד גורניצקי ושות' לבקש צו מניעה, וטענה בבקשה ששווי היחידות  ירד בשל כוח עליון, נגיף הקורונה שפרץ וגרם למשבר בשווקים - ומכאן שאין הצדקה למימוש.

 

ההלוואה של סיטי ניתנה לדלק אנרגיה, חברה בת בעלות מלאה של דלק. מאחר שיתרת ההלוואה היא 57 מיליון דולר בלבד (כ-200 מיליון שקל), במכתב שדלק הוציאה לסיטי במוצ"ש, היא טענה שהיא פועלת בחוסר תום לב. בבית המשפט טענה דלק כי מעבר לטענות על משבר הקורונה וצניחת מחירי הנפט שמהווים כח עליון, אין שום הצדקה להעמיד לפרעון מיידי חוב שהבטוחות בגינו גבוהות מגובה החוב ב-260%, וזאת אחרי הירידות החדות בבורסות.

 

אורנשטיין קיבל את הטענה והטיל צו מניעה זמני עד ה-17 במארס,  לצורך וקבלת תגובה מסיטי בנק.

 

מקבוצת דלק נמסר: אנו עומדים בכל ההתחייבויות שלנו ואין שום סיבה לצעדים חד צדדיים במיוחד בתקופה של סערה בשווקים בגלל משבר הקורונה והתנודתיות במחיר הנפט. החברה ממשיכה להיות ממוקדת במטרות וביעדים שלה, בכפוף למשבר העולמי המשפיע על כל התעשייה. כל מי שיש לו פנטזיה לפגוע בנו, אנו מבקשים להבהיר- שקבוצת דלק איתנה ותעבור המשבר הנוכחי בהצלחה" .

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

x