$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הלחץ על תשובה עובד: מוכר את אלעד מגורים לישראל קנדה לפי 290 מיליון שקל

בעקבות הלחץ של הבנקים לחיזוק הביטחונות, תשובה מתחיל לממש נכסים: חתם אמש על עיסקה למכירת השליטה בחברת המגורים אלעד מגורים לחברה הבורסאית ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר

גולן חזני 08:3811.03.20
הלחץ של הבנקים על יצחק תשובה, לחיזוק הבטחונות, מאלץ את בעל השליטה בקבוצת דלק להתחיל לממש את הנכסים הפרטיים שלו, ולבצע עסקה ראשונה להנזלת נכסיו. הלחץ מהבנקים על תשובה הוא להנזיל חלק מנכסיו הפרטיים כדי לפרוע חוב של כ-2 מיליארד שקל לשלושת הבנקים. הביטחונות בגין החוב הן בחלקן במניות דלק ששוויין ירד משמעותית אל מתחת לרף שנדרש להלוואות.  

לכלכליסט נודע כי תשובה חתם אמש (ג') על עיסקה למכירת השליטה בחברת המגורים אלעד מגורים לחברה הבורסאית ישראל קנדהשבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר. אלעד מגורים אינה קשורה לפרויקט בבלי של האדריכלית גל נאור.

 

החברה ששוויה הוערך בשוק בקרוב לחצי מיליארד שקל, נמכרת לפי שווי של 290 מיליון שקל בלבד. ישראל קנדה תרכוש כ-70% מהמניות בכ-205 מיליון שקל ותקבל אופציה לרכישת 25% נוספים בתוך מספר שנים. החברה מנוהלת בידי רונן יפו.

 

מימין: ברק רוזן ואסף טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה מימין: ברק רוזן ואסף טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה צילום: חן גלילי
מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

 

מדובר בחברה שהוקמה לאחרונה ואליה נוצקה פעילות שהועברה מהחברה האחות - אלעד ישראל מגורים, שהוקמה ב-1968 והקימה עד היום כ-25 אלף יחידות דיור בישראל. בעבר היתה אלעד מגורים חברה בת של דלק נדל"ן, שקרסה והגיעה להסדר חוב ב-2012.

 

אלעד מגורים פועלת בתחומי הייזום, התכנון, הבנייה והשיווק של מתחמי מגורים ושימושים מעורבים, בעיקר באזור גוש דן. לחברה פרויקטים מתוכננים בהיקף של כ-2,000 יחידות דיור למגורים (מתוכן 525 יחידות דיור בהקמה), כ-47 אלף מ"ר לשימושי משרדים ומסחר (מתוכם כ-31 אלף מ"ר בהקמה) וכ-39 אלף מ"ר קרקע הנמצאת כיום בייעוד חקלאי. החברה, תחת ניהולו של רונן יפו, מעסיקה כ-20 עובדים. יפו ימשיך להחזיק ב-4.5% ממניות החברה.

 

אלעד שהיא חברה פרטית עמדה לגייס אג"ח תחת תשובה בבורסה בתל אביב, בכ-100 מיליון שקל והוציאה תשקיף לאחרונה.  מניית דלק ירדה ב-50% ביומיים ותשובה נדרש כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט להגדיל עוד יותר את הבטחונות שהעמיד לבנקים הפועלים דיסקונט ומזרחי-טפחות.

 

תשובה ביקש במהלך השנה אחרי גיוס האג"ח גם להנפיק את החברה בבורסה בתל אביב. מבחינת ישראל קנדה מדובר בעיסקה אופטימלית שבה היא מנצלת את קופת המזומנים שלה לרכוש חברה טובה במחירי דיסטרס ובשווי נמוך משמעותית משוויה הריאלי.

 

תשובה תשובה צילום: עמית שעל

 

x