$
בורסת ת"א

נגיף הקורונה

פתאל צופה ירידה של כ-10% בהכנסות הרבעון הראשון כתוצאה מהקורונה

דיווחה כי תעצור פעילויות הדרכה ורווחה לעובדים; תפעל לצמצם פיתוח ותדחה השלמת בתי מלון שבבנייה ורכישות חדשות; תצמצמם שעות עבודה, תאחד משרות ופעילות בתי מלון סמוכים, ותפעיל מדיניות מכירה אגרסיבית לקהלי יעד שונים

צלי גרינברג 22:1708.03.20

חברת פתאל החזקות, המחזיקה, מנהלת ומתפעלת בתי מלון בישראל ובאירופה, דיווחה הערב (א') כי היא צופה ירידה של כ-10% בהכנסותיה לרבעון הראשון של 2020 בהשוואה לרבעון הראשון של 2019, שיגרום לירידה בשיעור של כ-50 מיליון שקל ב-EBITDA.

 

 

החברה מציינת עוד, כי בשל כך היא מבצעת, בין היתר, מספר פעולות כדי להתאים את הוצאותיה להכנסות הצפויות ובהן: דחיית השלמת בתי המלון שנמצאים על ידה בבנייה; צמצום ודחיית רכישות חדשות; עצירת פעילויות הדרכה ורווחה לעובדים; צמצום היקף שעות עבודה ואיחוד משרות; צמצום פרויקטים של קרן לחידוש ציוד; קבלת הנחות מספקים ונותני שירותים; איחוד בתי מלון סמוכים; צמצום מלאים; והפעלת מדיניות מכירות אגרסיבית לקהלי יעד שונים.

מה דעתך על מניית פתאל החזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 4.95 מיליארד שקל, סיימה את יום המסחר היום בירידה של 6.92% במחיר מנייתה, שהניבה תשואה שלילית של 19% מתחילת החודש ושל מינוס 39% מתחילת השנה.

 

ב-17 בפברואר השנה החברה סיפקה הערכה ראשונית לפיה היא צופה בחודשים הקרובים  ירידה לא מהותית בהכנסותיה בישראל ובאירופה, שתיגרם בעיקר בשל ביטול הזמנות קיימות בשילוב עם ירידה מסוימת בהזמנות עתידיות, שהחברה ייחסה לאירוע נגיף הקורונה.

 

החברה פתחה את חודש פברואר 2020 עם הודעה של חברת פתאל אירופה שבבעלותה, על רכישת ארבעה נכסים באירופה תמורת 76 מיליון יורו. הרכישה הזו מצטרפת לרכישת מלון פלטין בתל אביב תמורת 150 מיליון שקל (כ־39 מיליון יורו), שהתבצעה בחודש קודם לכן, ומעמידה את היקף הרכישות של רשת המלונאות בחודש ויומיים מאז החלה שנת 2020 בקו אחד כמעט עם כלל רכישותיה בשנת 2019 כולה - שהסתכמו ב־125 מיליון יורו.

 

מלון מג'יק סאנרייז בקיבוץ אילות מלון מג'יק סאנרייז בקיבוץ אילות צילום: אתר פתאל

 

 

עת דיווח הרכישה בפברואר שווי החברה עמד על 7.3 מיליארד שקל, ובתוך חודש וחמישה ימים היא מחקה 2.35 מיליארד שקל משוויה. החברה דיווחה אז כי בכוונתה להשקיע 22 מיליון יורו בנכס שקנתה בפורטוגל כדי להפוך אותו למלון חמישה כוכבים בן 132 חדרים. וכי היא מתכוונת להסב נכס בליברפול בריטניה, שנרכש מכונס נכסים בתמורה ל־7.2 מיליון יורו, למלון בן 210 חדרים. אלו, על פי הודעת החברה, עתידים להידחות לעת זו.

 

לפתאל החזקות כ־225 בתי מלון פעילים ובשלבים שונים של הקמה בארץ וב־19 מדינות נוספות, ובהם כ־43 אלף חדרים. 93 מבתי המלון הם בבעלות פתאל, 122 מהם שכורים, וב־10 מהם היא משמשת כמנהלת.
x