$
בורסת ת"א

מדוע זינקה מניית אופקו ב-44% דווקא ביום בו התרסקה הבורסה?

המניה הדואלית שבה מוול סטריט עם ארביטראז' חריג, לאחר הודעה בסופ"ש כי תספק למעבדות בארה"ב ערכות לאבחון נגיף הקורונה; ג'ון כהן, חבר דירקטוריון אופקו: "ערכת הבדיקה הכרחית לסיוע בקו ההגנה הראשון של הרשויות במלחמתן בנגיף, בזיהויו המהיר ומניעת התפשטותו"

שירות כלכליסט 16:2408.03.20
אור ירוק בוהק וחריג בבורסת ת"א היום: חברת הביומד אופקו הודיעה כי תחל במבחנים השבוע בערכת אבחון לנגיף קוביד-19, והמניה זינקה היום (א') ב-44% בבורסה המקומית, לאחר שניתרה בניו יורק בסוף השבוע ושבה לתל אביב עם ארביטראז' חיובי חריג.

 

מה דעתך על מניית אופקו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גורמים במערכת הבריאות בארה"ב אמרו בסוף השבוע האחרון כי הם מצפים להפיץ די ערכות למעבדות השונות המפוזרות ברחבי המדינה על מנת לכסות במיידית 400 אלף נבדקים החשודים בהידבקות. על כן, ככל שנרשמת התפשטות רחבה יותר של הנגיף ברחבי העולם, כך מתגבר הצורך בערכות נוספות לאבחון מהיר על מנת לקיים טיפול נאות בחולים ולמנוע את המשך ההתפשטות.

 

 

פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו צילום: בלומברג

 

 

בחברה ציינו כי קיים שיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים למלחמה ומניעת התפשטות נגיפים, עם ארגון הבריאות העולמי וגופים נוספים. ג'ון כהן, חבר דירקטוריון באופקו אמר בעקבות ההודעץ החברה כי "ערכת הבדיקה הכרחית לסיוע בקו ההגנה הראשון של הרשויות במלחמתן בנגיף, בזיהויו המהיר ומניעת התפשטותו".

 

לפני עשרה ימים פרסמה אופקו את דוחותיה - עקפה תחזית ההכנסות אך פספסה את תחזית הרווח: ההכנסות השנתיות ירדו ב-8.9% וההפסד הנקי העמיק ל-314.9 מיליון דולר. עם זאת, מכירות החברה ברבעון הרביעי עלו ב-1.08% וכללו הכפלת ההכנסות הרבעוניות של תרופת הדגל של החברה ריליידי, בעיקר כתוצאה מזינוק של 89% במספר המרשמים לה. בעדכון המדדים האחרון, נחתכה מניית הביומד ממדד הדגל ו"ירדה ליגה" לת"א 90.

x