$
שווקי חו"ל

בוול סטריט בטוחים: הפד יחתוך את הריבית בפגישתו הקרובה ב-0.75%

גם לאחר הורדת הריבית הדרמטית בשיעור 0.5% שבוצעה על ידי הפד במפתיע, הסוחרים בוול סטריט נותנים סיכוי של 65% לכך שיחתוך את הריבית בשיעור גבוה יותר בעוד עשרה ימים. ברקע: השפל שאליו צנחו תשואות האג"ח והמשך חוסר הוודאות סביב התפשטות הקורונה

שירות כלכליסט 23:3307.03.20

הסוחרים בוול סטריט צופים שהבנק הפדרלי בארה"ב יחתוך את שיעורי הריבית שלו בשלושת רבעי אחוז החודש, אפילו לאחר ההורדה הדרמטית בשיעור 0.5% מתחילת השבוע. הירידות בשווקים בסוף השבוע והשפל שאליו הגיעו תשואות האג"ח הממשלתיות הביאו את הסוחרים לתת סיכוי של 65% לקיצוץ של 0.75% עליו יוחלט על ידי ועדת השוק הפתוח בפגישתה בת היומיים בעוד עשרה ימים.  

קודם לכן, הם נתנו סיכוי של 0% לקיצוץ שעליו הוחלט מוקדם יותר. התשואה על אגרת החוב לעשר שנים של ממשלת ארה"ב נפלה לזמן קצר אל מתחת ל-0.7% על רקע אי הוודאות סביב וירוס הקורונה. אם השוק אכן צודק, ההורדה בשיעור הריבית תוריד את עלות לקיחת ההלוואה בשווקים לטווח קצר לטווח של 0.25%-0.5%. ביום שלישי הודיע הבנק הפדרלי על הורדה של 50 נקודות בסיס שהציבה את הריבית על טווח של 1%-1.25%.  

יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

"ידענו שהבנק הפדרלי יוריד את השיעור לאפס בנקודה כלשהי אם יהיה לנו מיתון, וכל החישובים נעשו בהתאם לכך", אמר מארק קולינס, מנהל תיקי השקעות בכיר ב-PGIM Fixed Income. "יש סיכוי טוב מאוד שהם יורידו את הריבית עוד פעם או פעמיים, אולי יגיעו ל-50, ואולי לאפס בסוף השנה הנוכחית, וכנראה ייתקעו שם".

 

ההשקפה הזאת קיבלה תמיכה מסוימת אתמול, כאשר נשיאי הפד במדינות שונות, כולל ג'ון וויליאמס מניו יורק, אריק רוזנגרטן מבוסטון, וג'יימס בולרד מסנט לואיס, אמרו כולם שהשוק אינו טועה כשהוא מצפה לסיוע רב יותר מהבנק המרכזי, אם התפשטות וירוס הקורונה בארה"ב תחמיר.

x