$
שווקי חו"ל

נגיף הקורונה

סקויה: "נגיף הקורונה - הברבור השחור של 2020"

אחת מחברות ההון סיכון המובילות בעולם שלחה מייל ליזמים שמזכיר את המייל ששלחה בשנת 2008 ובו היא מתריעה כי הנגיף יכול להוביל להאטה כלכלית גלובלית ממושכת ולשנות באופן מהותי את הסביבה העסקית

שירות כלכליסט 17:4306.03.20

סקויה קפיטל (Saquoia Capital), אחת מחברות ההון סיכון המובילות בעולם שלחה אתמול (ה') מייל ליזמים שלה שבו היא מתריעה כי נגיף הקורונה יכול להוביל להאטה כלכלית גלובלית ממושכת ולשנות באופן מהותי את הסביבה העסקית.

 

 

במאמר המערכת, שכותרתו "נגיף הקורונה: הברבור השחור של 2020", נכתב כי חברות צריכות לשקול קיצוץ בעלויות, עדכון תחזית, מכירות ושמירת מזומנים. סקויה קפיטל גם הכירה בכך שרבות מהחברות שלה כבר דיווחו על ירידות חדות בשיעורי הצמיחה בין דצמבר לפברואר. עוד נכתב כי חלקן נמצאות כעת בסיכון להחמיץ את יעדי הרבעון הראשון.

 

סקויה עובדת בעמק הסיליקון מזה עשרות שנים, ועוזרת ביצירת קרנות של חברות רבות, ביניהן אפל, גוגל, אינסטגרם ו-DoorDash. בשנת 2008 שלחה חברת קרן ההון סיכון הערה דומה המבשרת רעות למייסדי חברות תחת הכותרת: "RIP Good Times" ("נוחו על משכבכם בשלום, זמנים טובים") במהלך ההעמקה במיתון. במעגלים מסוימים בעמק הסילקון מתייחסים למכתב הזה גם היום.

 

במכתב האחרון, ציירה סקויה קווים מקבילים לירידות הכלכליות של תחילת שנות האלפיים המאוחרות. זה עשוי להימשך מספר רבעונים לפני שהנגיף ייעצר, כתבה חברת השקעות הטכנולוגיה. "ייקח עוד יותר זמן עד שהכלכלה העולמית תחזור למסלולה".

ירידות שערים ירידות שערים צילום: שאטרסטוק, אבי רוקח

 

 

סוהיל דושי, מייסד Mixpanel, המגובה על ידי סקויה, תיאר את ההודעה בציוץ כ"נוחו על משכבכם בשלום, זמנים טובים פוגש את נגיף הקורונה", וכתב: "המייסדים עומדים ללמוד את כישורי ההישרדות של 09". Ironclad, סטארט-אפ נוסף בתיק ההשקעות של סקויה, הודיע כי יבדוק מקרוב את אסטרטגיית 2020 שלו לאחר שעבר על ההודעה. ג'ייסון בוהמיג, מנכ"ל החברה, המשתמשת בתוכנה על מנת לעשות אוטומטיזציה של תהליכים משפטיים, אינו מצפה לשינויים גדולים מכיוון שהחברה עוד לא נגעה ב-48 מיליון הדולר שגויסו מסקויה ואחרים בשנה שעברה.

 

חברת השכרת הדירות Airbnb, התכוונה לבצע את אחת ההנפקות הגדולות במניות הציבוריות השנה. עם זאת, תוכניותיה נמצאות בסיכון בעקבות התפרצות הנגיף הקטלני. החברה, המגובה גם היא על ידי סקויה, חזתה בירידה של כ-80% בעסקים שלה בסין, שכן לקוחות מבטלים את ההזמנות מאז התגלה הנגיף. חברת DoorDash, הבעלים של אפליקציית משלוחי המזון הפופולרית באמריקה, מילאה בחשאי דוחות בעזרת הרגולטורים לצורך הנפקה ראשונית לציבור, כך נמסר מהחברה לפני כשבוע במהלך מה שהיה השבוע הגרוע ביותר במניות מאז 2008.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x