$
בורסת ת"א

המשבר באל על: הבכירים צפויים לוותר על כ-20% משכרם

כך סוכם היום במהלך ישיבת הנהלת החברה: החברה שמתמודדת עם השלכות התפשטות נגיף הקורונה, ספגה בימים האחרונים ביטולי טיסות רבים שפגעו בהכנסותיה; עוד הודיעה היום על ביטול טיסות לקפריסין וצפויה לבטל טיסות נוספות מחר

תומר הדר ונווית זומר 17:2103.03.20

המשבר באל על: בכירי החברה צפויים לוותר על כ-20% משכרם עד הודעה חדשה כך סוכם היום (ג') במהלך ישיבת הנהלה בחברה. קיצוץ השכר תקף למנכ"ל גונן אוסישקין, ליו"ר אלי דפס ולעשרת הסמנכ"לים הבכירים. בדומה לחברות תעופה רבות, גם אל על מתמודדת עם ההשלכות של התפרצות נגיף הקורונה, שגרמו בימים האחרונים לביטולי טיסות שפגעו בחברה.

 

שכרו של המנכ"ל אוסישקין טרם הקיצוץ עמד על 120 אלף שקל בחודש, נוסף למענק שנתי בשיעור 2% מגובה הרווח השנתי של החברה.

 

בנוסף, אל על ביטלה היום אחת משתי טיסותיה לקפריסין ומחר צפויות טיסות נוספות להתבטל. השבוע ביטלה החברה טיסות לאירופה. מדובר בצעד שנוסף לכוונת המנכ"ל לפטר כ-1,000 מתוך 6,000 עובדי אל על - מה שהביא בשבוע האחרון לכינוס אסיפת חירום של 4,000 עובדים.  

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אל על הודיעה בימים האחרונים שהיא צופה ירידות בהכנסות בשל השפעת הקורונה על פעילותה: "החברה עדכנה את הערכותיה לגבי השלכות האירוע על תוצאותיה הכספיות, ובהתאם להערכות אלו, צופה החברה, בשלב זה ירידה בהכנסותיה שלהערכתה נכון לייחסן לאירוע נגיף הקורונה, בטווח של כ-50 עד 70 מיליון דולר, וזאת בגין חודשים ינואר ועד אפריל 2020 (כולל), מתוכם כ-40 עד 50 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020", כך נמסר בהודעה.

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על גונן אוסישקין מנכ"ל אל על צילום: אל על , SIVANFARAG

 

בהמשך נכתב כי "להערכת החברה, הירידה כאמור צפויה להתקזז בחלקה עם צמצום בהוצאות התפעוליות של החברה. בהתאם, החברה מעריכה בשלב זה כי ההשפעה של הירידה כאמור על תוצאות החברה בגין החודשים ינואר עד אפריל 2020 (כולל) צפויה להיות בטווח של כ-25 עד 45 מיליון דולר, מתוכם כ-15 עד 30 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020".

 

כפי שפורסם השבוע בכלכליסט, אל על הודיעה למספר מחזורי טייסים שנמצאים בהכשרה כי המחזורים מוקפאים, וגם הכשרות דיילים הוקפאו.

 

באל על אישרו את דבר הקיצוץ בשכר הבכירים.

x