שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מודי'ס: הסיכוי שהקורונה תהפוך למגיפה כלל עולמית הוכפל - ל-40%

בסוכנות דירוג האשראי מתייחסים לעלייה המהירה במספר המקרים החדשים מחוץ לסין, וחוששים מפני מיתון עולמי במחצית הראשונה של השנה

שירות כלכליסט 09:3228.02.20

עם עליית מספר מקרי הקורונה החדשים בקצב מהיר מחוץ לסין, הסיכויים להפיכת ההתפרצות למגיפה כלל עולמית (פנדמיה) הכפילו עצמם מ-20% ל-40%, כך כותבים אנליסטים של מודי'ס בדו"ח שפרסמו.

 

 

 

"הנחתנו הקודמת לפיה הנגיף יישאר בגבולות סין התבררה כאופטימית מדי, והסיכויים למגיפה הולכים ועולים", כך כתבו כלכלנים מזרוע המחקר והייעוץ של החברה. הם חזו קודם לכן סיכוי של 20% למגיפה, המוגדרת ע"י ארגון הבריאות העולמי כ"התפשטות עולמית של מחלה חדשה".

 

מספר המקרים המאושרים של נגיף הקורונה, המכונה גם COVID19, חצה את רף ה-80 אלף ברחבי העולם על פי המידע העדכני האחרון של בית החולים ג'ון הופקינס בארה"ב. סין עודנה המדינה עם מספר המקרים הגבוה ביותר, אך בימים האחרונים עלה מאוד מספר המקרים מחוצה לה, בעיקר בדרום קוריאה, באיטליה ובאיראן. "המקרים בדרום קוריאה, בשילוב הימצאות מקרים חדשים באיטליה, מצביעים על כך שבשעה שההתפשטות בסין האטה, הנגיף מתפשט כעת מחוץ לה. אך יכולת ההדבקה הגבוהה עלולה לבוא לידי ביטוי שוב בתוך סין בשעה שהעובדים חוזרים בהדרגה לעבודתם ובתי העסק נפתחים מחדש".

 

על פי ההנחה הקודמת של מודי'ס, לפיה הנגיף יישאר בתחומי סין וייעלם עד האביב, כלכלת סין תחווה התכווצות ברבעון הראשון, בעוד כלכלות ארה"ב ואחרות יחוו האטה בצמיחה. כעת אומרים שם שהמגיפה תביא למיתון גלובלי במחצית הראשונה של השנה. "הכלכלה כבר נמצאה במצב רגיש לפני ההתפרצות, והיא פגיעה לכל אירוע לא מתוכנן. COVID19 הוא בהחלט אירוע כזה", לדברי הכלכלנים, "הנגיף הגיע משום מקום, והוא עלול להיות מה שכלכלנים מכנים 'ברבור שחור', אירוע נדיר ולא ניתן לחיזוי בעל השלכות חמורות".

x