שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי אנלייבקס - גם באטמ רוצה סיבוב על הקורונה

דיווחה כי פיתחה ערכת דיאגנוסטיקה המסוגלת לזהות את הנגיף ואף החלה לייצר אותה במתקן שלה ברומא - המניה מזנקת; צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "אנו מסוגלים לייצר ערכת דיאגנוסטיקה מהירה לכל פתוגן שמתגלה"; בשני הייתה זו אנלייבקס שהודיעה כי היא יוזמת תוכנית להגדלת ייצור תרופה לטיפול בחולי קורונה - ומנייתה זינקה

צלי גרינברג 16:2027.02.20
חברת התקשורת, הסייבר והביומד באטמ, דיווחה היום (ה') כי פיתחה ערכת דיאגנוסטיקה לווירוס הקורונה שנבחנה במספר מעבדות ובתי חולים ונמצאה כמסוגלת לזהות הנגיף.

 

מה דעתך על מניית באטמ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה מציינת עוד כי התחילה לייצר הערכה במתקן שלה ברומא איטליה, ושהיא עובדת עם מוסדות אקדמיה ומחקר, שעיקרם באירופה, כדי לקדם את הערכה לרמת מחיר שתאפשר ייצור המוני. המניה מגיבה בעליות שערים וזינקה לאחר ההודעה.

 

 

צבי מרום, מנכ"ל באטמ צבי מרום, מנכ"ל באטמ צילום: יובל חן

 

צבי מרום, מנכ"ל באטמ, מסר במסגרת הודעת החברה כי "אנו מסוגלים לייצר ערכות דיאגנוסטיקה מהירה לכל פתוגן (מחולל מחלה) שמתגלה. יתרה מכך, קיבלנו פידבק חיובי ועניין ממספר מוסדות רפואיים".

 

החברה האחרונה שמנייתה עברה מאדום לירוק כתוצאה מאפקט הקורונה הייתה חברת הביומד הישראלית אנלייבקס, שהודיעה ביום שני האחרון כי היא יוזמת תוכנית להגדלת כושר הייצור של התרופה אלוסטרה (Allocerta) כהכנה לביקוש עתידי לטיפול בחולי קורונה. מחיר מניית החברה, הנסחרת בתל אביב ובבורסת ניו יורק, זינק לאחר ההודעה בכ-70% ושיקף לחברה שווי של כ-170 מיליון דולר. לאחר הזינוק במחיר המניה דיווחה אנלייבקס כי ביצעה גיוס הון ממשקיעים מוסדיים במסגרת הקצאה פרטית, והמניה צנחה חזרה בכ-40%.

באטמ נסחרת בבורסות תל אביב ולונדון בשווי 788.1 מיליון שקל.

x