שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"ל דיסני עוד לא נכנס לתפקיד - וכבר אכזב את המשקיעים

בוב צ'אפק ימונה למנכ"ל השביעי של ענקית השעשועים אחרי עזיבתו הפתאומית של בוב איגר, אף שראש חטיבת הסטרימינג נתפס כמועמד המוביל. מדובר בתקופה מאתגרת לדיסני, הסובלת מדעיכה במספר הצופים בחטיבת הטלוויזיה

שירות כלכליסט 08:4527.02.20

מנכ"ל דיסני ב־15 השנים האחרונות בוב איגר (69) הודיע שלשום (ג') בפתאומיות כי יסיים את תפקידו לאלתר, והוא צפוי להישאר בחברה כיו"ר עד תום החוזה שלו בסוף השנה הבאה. מחליפו בוב צ'אפק (60) כיהן בחמש השנים האחרונות כראש חטיבת הפארקים של ענקית השעשועים, ומאחוריו 27 שנים בחברה. על כך דיווחה סוכנות בלומברג.

 

מנכ"ל דיסני הנכנס בוב צ'אפק. חבילת שכר של 25 מיליון דולר מנכ"ל דיסני הנכנס בוב צ'אפק. חבילת שכר של 25 מיליון דולר צילום: בלומברג

 

בעלי מניות בדיסני ואנליסטים הופתעו מההודעה ושלחו אתמול (ד') את המניה לירידה של 5.1%. "העובדה שעדיין לא מינו מישהו חדש לחטיבת הפארקים גורמת למהלך להיראות פתאומי במיוחד", טענה לאורה מרטין, אנליסטית מ־ .Needham & Co.

 

בנובמבר האחרון השיקה החברה את שירות הסטרימינג דיסני+ שכבר זכה לאמונם של 28 מיליון מנויים, אפילו באקלים התחרותי של הענף. לאור זאת, רבים העריכו כי מחליפו של איגר בבוא העת יהיה דווקא קווין מאייר, האחראי על חטיבת הסטרימינג של דיסני.

 

צ'אפק ייכנס לתפקיד בתקופה מאתגרת שבה דועך מספר הצופים בחטיבת הטלוויזיה של דיסני, שבליבתה חברת השידור ABC וחברת הכבלים והמדיה ESPN. בנוסף, בצל התפרצות הקורונה, הפארקים של דיסני בשנגחאי ובהונג קונג נסגרו עד להודעה חדשה, מה שמכרסם ברווחי החטיבה המכניסה ביותר שלה.

 

צ'אפק ימונה למנכ"ל השביעי של החברה שהחלה לפעול ב־1929. חבילת השכר השנתית שלו צפויה לעמוד על 25 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית WALT DISNEY:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי נתוני בלומברג, במהלך כהונתו כמנכ"ל צבר איגר כחצי מיליארד דולר במשכורות, בונוסים ומכירת מניות דיסני. בעת סגירת המסחר בניו יורק שלשום, הוא עדיין החזיק במניות דיסני בשווי כולל של 150 מיליון דולר.

 

איגר נחשב למי שקידם את דיסני בצעדי ענק והקים את אולפן הסרטים המצליח ביותר בתולדות הוליווד. זאת, באמצעות סדרת רכישות בשווי מיליארדי דולרים כמו פיקסאר, מארוול, לוקאספילם ופוקס. בשנה שעברה גרפה דיסני שליש מהכנסות קופות הקולנוע בארה"ב.

x