$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יעקב שחר במגעים להשקעה במיזם הקנאביס של מושב קשת

יבואנית הרכב מאיר שבבעלותו מגבשת הסכם עם המושב הדתי מרמת הגולן, שמבקש 30–40 מיליון שקל. החברה צפויה להחזיק בכ־74% מהפעילות

צלי גרינברג 08:2626.02.20

מאיר חברה למכוניות ומשאיות, יבואנית המותגים וולבו, הונדה ורנו, בוחנת כניסה לתחום הקנאביס. זאת בנוסף לפעילותה כשותפה בחברת התחבורה הציבורית קווים, בחברת הליסינג והשכרת הרכב הרץ־אוטו סנטר, בחברת מרכבים ובמועדון הכדורגל מכבי חיפה. החברה, בבעלות יעקב שחר וישראל קז, מתעניינת בהשקעה בפרויקט הקנאביס הרפואי שמקים המושב השיתופי־דתי קשת ברמת הגולן.  

בין הצדדים מתגבש הסכם, שבמסגרתו יחזיק מושב קשת ב־26% ממניות החברה וקבוצת מאיר ב־74%. קשת, שבבעלותו מפעל המיצים הטבעיים הקרוי על שמו, חיפש בחצי השנה האחרונה משקיע אסטרטגי להשקעת -30–40 מיליון שקל להשלמת פעילות הקנאביס הרפואי שלו, כפי שנחשף ב"כלכליסט" ביוני האחרון.

 

המושב הקצה 32 דונם להקמת חממות לגידול קנאביס רפואי, ומתוכם יוקצו 1,100 מ"ר למפעל ייצור מוצרי קנאביס רפואי. המושב עצמו השקיע כמיליון שקל בתשתית התכנונית והרגולטורית, ומובילי הפעילות צופים כי יצליחו לגדל 7 טונות של תפרחות קנאביס רפואי עד שנת 2021, עם אפשרות להכפיל את שטח הייצור בהתאם לקבלת היתרים נוספים.

 

אביר שושני, מי שהיה בזמנו מרכז המשק של המושב וייסד וניהל את פעילות הקנאביס ההתחלתית, אמר אז ל"כלכליסט" לפני כחצי שנה כי "בניגוד לאחרים, אנחנו לא אוהבים את השיטה של 'מרעיון לשוק ההון', שמתבטא בחבירה של חברה ללא פעילות לתוך שלדים בורסאיים. אצלנו קודם מקימים את הפעילות. מצד אחד חשוב לנו שהמשקיע יבין את הערך היזמי שנמצא כיום במושב לפעילות זו, ומצד שני שיהיה עוגן אסטרטגי. אנחנו מחפשים מומחיות בהיבטי היצוא והיבוא, כי אנו מכוונים בעיקר לשוקי חו"ל. מחפשים כסף חכם, לא כסף טיפש".

 

שחר הוא השלישי מתחום הכדורגל שנכנס לתחום הקנאביס, לאחר ש"כלכליסט" חשף כי גילי ורמוט, שחקן הפועל חיפה ולשעבר שחקן נבחרת ישראל, הקים עם אשתו איריס את חברת דרך לחיים, שנהפכה למגדלת הקנאביס התשיעית בישראל המאושרת לגדל ולמכור קנאביס רפואי. חשיפה נוספת היתה כי טל בנין, מאמן הכדורגל ולשעבר קפטן נבחרת ישראל, יוביל גיוס של 4 מיליון דולר להשקעה בחברת הקנאביס הרפואי מדיוי ארה"ב בתמורה ל־3% ממניות החברה — גיוס שטרם יצא לדרך. מושב קשת, שהוקם ב־1974, מחזיק בפעילויות נוספות למפעל המיצים והקנאביס, ובהן רפת שיתופית עם קיבוץ תל קציר, המייצרת 8 מיליון ליטר חלב בשנה; שותפות במלון כינר גליל שבאזור הכנרת; חווה לגידול בשר בקר; לול; וחקלאות שדה ומטעים. במושב מתגוררות 140 משפחות.

 

יעקב שחר יעקב שחר צילום: ראובן כהן

 

x