$
שווקי חו"ל

וורן באפט: "הירידות בשוק ההון טובות לנו"

מצא תרופה לשווקים - בראיון ל-CNBC אמר מנכ"ל ברקשייר האת'וויי כי על המשקיעים לשמוח על הירידות, כדי לקנות מניות במחיר נמוך; לדבריו, הפגיעה בשווקים היא לטווח הקצר וכי המשקיעים צריכים להתמקד, כמוהו, בהשקעה לטווח הארוך; על אפל אמר: "כנראה העסק הטוב ביותר שהכרתי בימי חיי"

שירות כלכליסט 15:2024.02.20

וורן באפט, יו"ר ומנכ"ל חברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי, אמר היום במהלך ראיון ל-CNBC כי הירידות בשוק המניות שאנו רואים בימים אלה "טובות עבורנו." לדבריו, "רוב האנשים הם כאלה שחוסכים, ואמורים לרצות לראות את השוק יורד על מנת לרכוש מניות במחיר נמוך יותר".

 

באפט הבהיר כי אינו מומחה בנושא וירוס הקורונה, ובהמשך הזהיר ש"אחוז מאוד משמעותי מעסקינו מושפעים ממנו". עם זאת, הוא חזר על כך כי משקיעים צריכים להיות יותר ממוקדים בטווח הארוך, ולא הקצר.

 

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

"אם אתם קונים עסק, וזה מה שהמניות הן למעשה... אתם תחזיקו בו 10-20 שנה. השאלה האמיתית היא: האם התחזית לעשר או עשרים שנה עבור עסקים אמריקנים השתנתה ב-24 או 48 השעות האחרונות?", כך לדברי באפט. הוא הוסיף כי רבות מהמניות בתיק ההשקעות של ברקשייר נמצאות שם כבר לפחות עשור.

 

בהמשך הראיון באפט ציין לטובה את מניות הבנקים שברקשייר מחזיקה: "אני מרוצה ממניות אלה, הן מאד אטרקטיביות בהשוואה לבטחונות אחרים". לברקשייר החזקות של 248 מיליון דולר במניות בנקים.

 

שלשום, במכתבו השנתי לבעלי המניות של ברקשייר, הסביר באפט מדוע בטווח הארוך השקעה במניות אף עדיפה על אג"ח: "אם שיעורי הריבית יישארו קרובים למה שהם כיום בעשורים הקרובים ומסי החברות גם יישארו ברמה שממנה נהנים היום העסקים, זה כמעט בטוח שמניות יציגו ביצועים טובים יותר ממכשירי חוב לטווח הארוך".

 

באפט אף התייחס להשקעתו בחברת אפל וציין כי מדובר בעסק השלישי בגודלו בברקשייר, אחרי חברות הביטוח ומסילות הרכבת. "אני לא חושב על אפל כמניה", אמר והוסיף כי אפל הוא "כנראה העסק הטוב ביותר שהכרתי בימי חיי".

x