$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עמי אראל פורש מקבוצת אי.די.בי ומתפקידו כיו"ר סלקום

שבוע לאחר החתימה על עסקת גולן טלקום הודיע אראל למנכ"ל אי.די.בי ערן סער על החלטתו לפרוש מהקבוצה - בספטמבר האחרון דווח על מתיחות בין אראל לבעל השליטה אדוארדו אלשטיין

גולן חזני 12:5323.02.20

עמי אראל פורש מקבוצת אי.די.בי ומתפקידו כיו"ר סלקום. לכלכליסט נודע כי אראל הודיע הבוקר למנכ"ל אי.די.בי ערן סער על כוונתו לפרוש מהתפקיד. אראל הצטרף לאי.די.בי ב-1999 כיו"ר החברה הבת אלרון.

 

 

במכתב ששיגר לאדוארדו אלשטיין, בעלי איד.דיבי ולחברי דירקטוריון סלקום כתב אראל, כי הוא עוזב בעיתוי זה משום ש"בתוך כל הקשיים של עולם התקשורת הישראלי, סלקום הולכת בנתיב הנכון. רכשנו יחד עם תש"י וחברת חשמל את חברת IBC שמעמידה תשתיות סיבים עצמאיות. תכננו ומוציאים לפועל תוכנית התייעלות מקיפה, שבמסגרתה אנו הופכים לחברה יעילה ורזה יותר. שיפרנו את מבנה ההון של החברה. סיימנו סכסוך עבודה וחתמנו הסכם חדש עם העובדים. חתמנו על רכישת גולן וצירפנו את אבי גבאי כמנכ"ל והוא נכס אמיתי לסלקום".

 

אראל הוסיף במכתב: "אנחנו מכירים עשרים שנה ביכולתך להוביל את החברה להצלחה". הוא הודה לאלשטיין וסער, חברי הדירקטוריון וההנהלה של סלקום וראש הוועד ועובדי החברה על העבודה המשותפת.

 

בנימה אישית הוסיף אראל לאלשטיין כי הוא "מודה לך מאד על השנים שאנחנו עובדים יחד ומאחל לך מכל ליבי שתרווה נחת בישראל. אתה מאמין גדול במדינה והיה לי עונג לראות אותך זורח משמחה בכל פעם שאתה מגיע ארצה. שאלתי אותך בעבר עד מתי להישאר בסלקום? ענית : עד שיבוא המשיח".

 

אראל הוסיף כי בכוונתו לעסוק במספר חברות בתחום האגרוטק.

 

מחלוקת בנוגע לעיתוי ההנפקה

 

אראל "שרד" בתפקידים בכירים באי.די.בי תחת שלושה בעלי שליטה, משפחת רקנאטי, נוחי דנקנר ונאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. עם זאת כיום הוא משמש יו"ר סלקום ודירקטור באלרון בלבד ונפרד מתפקידים אחרים כבר בעבר.

 

כבר ב

ספטמבר האחרון פורסם בכלכליסט על מתיחות בין אלשטיין לאראל שצפוי בעקבותיה לעזוב את התפקיד. הרקע למתיחות היתה מחלוקת בנוגע לעיתוי ההנפקה והיקפה, כשאראל החליט לקבל את ההחלטות בדירקטוריון בהתאם לצרכי החברה ולא של בעל השליטה.

 

עיתוי הפרישה איננו מפתיע לאור חתימת ההסכם לרכישת גולן טלקום בשבוע שעבר, עיסקה שאראל עשה מאמץ על מנת שתצא לפועל.

 

אדוארדו אלשטיין ועמי אראל אדוארדו אלשטיין ועמי אראל צילום: עמית שעל

 

יצוין, כי סלקום החליפה בחודשיים האחרונים גם מנכ"ל לאחר שניר שטרן עזב במפתיע לפז. החברה נמצאת בתקופה מאתגרת, למרות שהתאוששה משפל של שווי של פחות ממיליארד שקל. אראל שימש כיו"ר סלקום מ-2006, תפקיד אליו מונה בידי בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר. לחברה חוב של כ-2 מיליארד שקל, ואת 2019 היא מסיימת בהפסד.

x