שווקי חו"ל

נגיף הקורונה

גולדמן זאקס: אתם שאננים, הירידות מהתפרצות הקורונה יגיעו

לדברי אסטרטג המניות העולמי הראשי בבנק ההשקעות, "הסיכונים לתיקון הם גדולים". לדבריו, הירידות בשווקים אחרי הסארס אמנם היו זמניות, אבל כלכלת סין היום גדולה פי 6 והפסד ימי העבודה בסין משול להשבתה לא מתוכננת של המשק האמריקאי למשך חודשיים

שירות כלכליסט 10:2021.02.20

על רקע המשך המגמה החיובית בשבועות האחרונים בוול סטריט, ובעוד שהמשקיעים אולי כבר התעייפו לשמוע עד כמה הם שאננים מהתפשטות הקורונה - מזהירים בבנק ההשקעות גולדמן זאקס בדיוק מפני השאננות הזו.

 

"בטווח הקרוב... אנחנו מאמינים שהסיכון הגדול הוא שההשפעה של נגיף הקורונה על הרווחים עלולה להוריד את מחירי המניות הנוכחיים. הסיכונים לתיקון הם גדולים", אמר ללקוחות אסטרטג המניות העולמי הראשי בבנק, פיטר אופנהיימר (Peter Oppenheimer).

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לדברי אופנהיימר, התפרצות הסארס ב-2003 מגלה אמנם שהירידות בשווקים במצב כזה הן לרוב זמניות, אולם חשוב להבין שכלכלת סין גדולה כיום פי 6 לעומת מה שהיתה אז, התיירות הסינית מהווה 0.4% מהתמ"ג העולמי והפסד ימי העבודה בסין בשל הנגיף שווה ערך להשבתה לא מתוכננת של המשק האמריקאי למשך חודשיים.

קורונה קורונה צילום: גטי אימג'ס

 

בדבריו, אופנהיימר התייחס לאזהרת ההכנסות שפרסמה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל בנוגע לרבעון הראשון של השנה - שלא טלטלה יותר מדי את השוק בארה"ב - וציין כי החברה הציגה רווחים טובים מהצפוי ברבעון הרביעי.

 

"במהלך הרבעון הרביעי, חמש המניות הגדולות במדד S&P 500 (פייסבוק, אמזון, אפל, מיקרוסופט ואלפבית), הציגו עלייה מפתיעה ברווחים של יותר מ-20%, בהשוואה לעלייה של 4% בלבד שרשמו בממוצע כל החברות במדד S&P 500. כל חולשה של אחת מחמש החברות האלו ושל חברות אחרות עשויה להקטין את אומדני הרווחים", אמר אופנהיימר.

 

לסיום, אופנהיימר מפציר בלקוחותיו שלא להסתמך על הערכות שווי בשוקי האג"ח בהשוואה לשוקי המניות כדי להתחסן מפני הנסיגה במניות. "זה לא שוק דובי, אבל המסר הוא - אל תלחצו על כפתור הנודניק".  

 

משרדי גולדמן זאקס בניו יורק משרדי גולדמן זאקס בניו יורק צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x