$
בורסת ת"א

"מתחילים לראות פחות Balagan בטבע"

שנתיים לאחר שנכנס לתפקידו, מנכ"ל טבע, קור שולץ, מתחיל לחייך. בראיון לכלכליסט שולץ האירופאי הסגור כבר משוחרר יותר; אולי זה כי תוכנית ההבראה שלו מתחילה לשאת פירות - ואולי זו גם העובדה שהוא כבר חי בישראל שנתיים

סופי שולמן 17:5519.02.20

שבוע לאחר הצגת דוחות כספיים ל-2019 שאמורים לסמן את התחתית ופרסום תחזית עם שבריר אופטמיות ל-2020, קור שולץ, מנכ"ל טבע מתחיל לחייך.

 

זה לא רק החיוך, אלא משהו מעט משוחרר יותר, ישראלי אם תרצו, שהוא מתחיל לשדר. יכול להיות שהדבר קשור לכך ששולץ מרגיש כי תוכנית הקיצוצים הקשה בת השנתיים שהוביל בטבע מאז כניסתו, ואשר כללה פיטורי 13 אלף עובדים, מתחילה לעבוד. אבל אולי זו גם העובדה שהוא חי בישראל כבר שנתיים. לפחות מילה אחת בעברית הוא כבר למד והיא כמובן BALAGAN.

 

לדבריו של קור שולץ במסיבת העיתונאים שקיימה טבע לחצו כאן  

 

 

"מתחילים לראות את הדברים מתארגנים ויש פחות BALAGAN  בטבע", אומר שולץ. "אני מנסה לומר לאנשיי שמשעמם זה טוב, אל תעשו שום דבר לא צפוי. טוב להיות מאורגן, להגיע ליעדים.  היום אנחנו רואים שהחשש אצל אנשים שהכל ישתבש לגמרי, כבר יורד. בסך הכל האווירה  היום יותר רגועה בחברה".  

 

מה הפתיע אותך כשהגיע לטבע לפני שנתיים?

"הדבר המפתיע היה שלא הופתעתי. מבחוץ חשבתי שהניהול הפיננסי לא היה טוב - החוב הענק, בעיות ברכישות, שטבע ביצעה, ודברים שלא עבדו בצורה מסודרת ומאורגנת.  מצד שני חשבתי שהאנשים חייבים להיות מאוד טובים בגלל המוצרים המצויינים שטבע הוציאה. חשבתי שהאנשים טובים אבל האסטרטגיה של החברה מסוכנת מדי. ומה שמצאתי  כשההגעתי לחברה זה בדיוק  את מה שחשבתי קודם - אנשים מצויינים  בחברה שלקחה על עצמה יותר מדי סיכון. עכשיו אנחנו מנסים להוציא את הסיכון מהאסטרטגיה של טבע, ולנסות לשמר את האנשים הטובים, וזה מתחיל לעבוד".

 

האם אתה לא חושש שטבע תהיה מטרה להשתלטות?

"עם כל הבעיות המשפטיות שיש לנו עכשיו (תביעות האופיואידים בארה"ב. ס.ש)  והחוב הכבד שטבע עדיין מתמודדת איתו, אני לא חושב שמישהו ירגיש מספיק בטוח ובנוח. לרכוש את החברה", אומר שולץ.

 

האם טבע מצידה מחפשת רכישות חדשות בתחום הפארמה?

"התשובה הפשוטה היא שאנחנו לא מחפשים  כעת רכישות חדשות, עלינו להקטין קודם את החוב שרובץ על החברה. עם זאת, אנחנו מחפשים באופן קבוע  מחקרים טובים שניתן לרכוש, ואשר עשויים להוביל לפיתוח  ולהשקת תרופות חדשות, ובכלל זה הגברנו מאד בישראל את שיתוף הפעולה עם  חוקרים באקדמיה".

 

 

x