$
בורסת ת"א

אלקטרה רוכשת 56% מחברה אמריקאית למיזוג אוויר לפי שווי של 34.6 מיליון דולר

בפועל תשלם באמצעות החברה הבת 19.4 מיליון דולר, ותיכנס לראשונה לתחום מיזוג האוויר בארה"ב; איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "נפעל להמשך איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות עם אסטרטגיה שבסיסה מעגל רחב של שירותים מקצועיים לענף הנדל״ן והתשתיות"

צלי גרינברג 14:2719.02.20

חברת הנדל"ן אלקטרה דיווחה היום (ד') כי החברה הבת שלה אלקטרה USA חתמה על הסכם מחייב לרכישת 56% ממניית חברת מיזוג אוויר אמריקאית בשם F.W. Sims, הפועלת בניו יורק, תמורת 19.4 מיליון דולר המעניקים לחברה האמריקאית שווי של 34.6 מיליון דולר.

 

בכך, נכנסת אלקטרה לראשונה לתחום מיזוג האוויר בארה"ב, לאחר שבסוף דצמבר 2018 הודיעה כי היא מקימה חברה בת אמריקאית שתרכוש 51% מהון המניות של כל אחת משתי חברות אמריקאיות בתחום האלקטרו-מכאניקה: Electra Hellman Electric ו-Gilston Electrical, אותן רכשה בתחילת ינואר 2019 תמורת סכום כולל של 155 מיליון שקל.

 

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה צילום: לירון אלוני.

 

החברה מציינת כי הרכישה של חברת המזגנים האמריקאית תהפוך את החברה הבת האמריקאית שלה לאחד מקבלני האלקטרו-מכאניקה הגדולים בניו יורק, עם פעילות שנתית של כ-1.2 מיליארד שקל וצבר הזמנות לתחילת 2020 שעומד על 1.7 מיליארד שקל.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה, מסר במסגרת הודעת החברה כי "העיסקה מהווה המשך ישיר להתרחבותנו בשוק האמריקאי עם הקמת Electra USA בתחילת 2019 ורכישת שתי חברות בתחום האלקטרו-מכניקה. בכוונתנו לפעול להמשך ביסוס מעמדנו בזירה הבינלאומית, תוך איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות העולות בקנה אחד עם האסטרטגיה של אלקטרה, שבסיסה מעגל רחב של שירותים מקצועיים לענף הנדל״ן והתשתיות".

 

F.W. Sims היא חברה משפחתית שהוקמה ב-1976 ומתמחה בעבודות מכאניות בתחום מיזוג האוויר לתשתיות, תחבורה, מבני מסחר ועוד. החברה מעסיקה כ-200 עובדים ושותפה לפרויקטים שונים בעיר ניו יורק, עם צבר עבודות של כחצי מיליארד שקל לעת דיווח העיסקה.

x