$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אקסלנז חתמה על ההסכם: תימכר לחברה אמריקאית לפי שווי של 169 מיליון שקל

הרוכשת, מרידיאן ביוסיינס, תשלם 6.1 שקלים במזומן עבור כל מניה של אקסלנז - פרמיה של כ-70%; החברה הישראלית נמצאת בשליטת מורי ארקין

גולן חזני 17:1319.02.20

אקסלנז ביוסיינס חתמה על ההסכם - ותימכר למרידיאן ביוסיינס (Meridian Bioscience) האמריקאית. כך הודיעה החברה לבורסה אחר הצהרים. כלכליסט חשף הבוקר כי אקסלנז קרובה למכירה.

 

לפי דיווח לבורסה שפרסמה אקסלנז מוקדם יותר היום, ובו אישרה את הפרסום ב"כלכליסט", הרוכשת תשלם 6.1 שקלים במזומן - פרמיה של כ-70% על שער הבסיס של המניה הבוקר, המשקף שווי של כ-169 מיליון שקל. 

 

 

מורי ארקין מורי ארקין

 

החברה הדגישה כי בשלב זה, עוד לפני כינוס אסיפת בעלי המניות והתממשות התנאים המפורטים בהסכם המיזוג, אין ודאות שהמיזוג יאושר או יתממש.

 

כאמור, הבוקר פורסם בכלכליסט כי חברה אמריקאית תרכוש את חברת הביומד, שבשליטת מורי ארקין, בפרמיה נאה על שווי השוק. המו"מ בנושא התקיים בהמשך להודעה של חברת הביומד מאמצע אוקטובר האחרון, בה ציינה אקסלנז כי שכרה את שירותיו של בנק השקעות מוביל, שירכז את הליך המכירה של החברה - בעקבות מגעים ראשוניים שהתקיימו עם רוכשים פוטנציאליים.

 

אקסלנז לא נחשבת לאחת מהצלחותיו של ארקין, שהשקעותיו בתחום הביומד כבר הגיעו להיקף של 1.4 מיליארד דולר. ארקין, שצבר את עיקר הונו ממכירת חברת התרופות אגיס לפריגו האמריקאית בשנת 2004 תמורת 800 מיליון דולר, רשם באקסלנז הפסד מצטבר של 87 מיליון דולר. עם זאת, הוא צפוי לקבל עתה עשרות מיליוני דולרים מהמכירה.

 

אקסלנז עוסקת בפיתוח ובמכירה של מכשור רפואי לביצוע בדיקות נשיפה, לצורך אבחון מחלות במערכת העיכול ובכבד. ביום הדיווח על ההתקשרות עם בנק ההשקעות עדכנה אקסלנז את משקיעיה כי הכנסותיה יהיו נמוכות מהתחזית הקודמת שסיפקה, עם פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2019. זאת לנוכח מידע שקיבלה בנוגע למכירות שביצע לקוח מהותי.

x