$
בורסת ת"א

תשואה נדירה לאלקטרה צריכה על ההשקעה בגולן טלקום: פי 8 תוך 3 שנים בלבד

בינואר 2017 רכשה החברה שבשליטת מייק ודני זלקינד את גולן טלקום תמורת 350 מיליון שקל, מתוכם 80 מיליון בלבד הון עצמי; מעסקת רכישת גולן על ידי סלקום יוצאת אלקטרה עם 557 מיליון שקל - פי 8 יותר מההון העצמי שהשקיעה

גולן חזני 11:1619.02.20

אלקטרה צריכה רשמה תשואה נדירה של פי שמונה על ההשקעה בגולן טלקום, בעקבות עסקת הרכישה של סלקום את החברה, שנסגרה אתמול (ג'). נדירה, משום שהתשואה הושגה בפרק זמן של שלוש שנים בלבד.

 

 

את עסקת הרכישה בינואר 2017, במסגרתה רכשה אלקטרה צריכה את גולן טלקום תמורת 350 מיליון שקל, יזם גיל שרון - שגם נכנס כשותף ב-10% ממניות גולן טלקום. אלקטרה צריכה, שבשליטת מייק ודני זלקינד - שמשמש כיו"ר החברה - השקיעה 80 מיליון שקל בלבד הון עצמי.

 

גיל שרון גיל שרון צילום: אוראל כהן

 

יתרת הסכום מקורה בהלוואה מסלקום בסך 130 מיליון שקל, עליה מחלה סלקום בעסקה הנוכחית, והלוואה נוספת מבנק מזרחי-טפחות בסך 140 מיליון שקל - שהוחזרה בינתיים במלואה מהרווחים של גולן.

מייק ודניאל זלקינד מייק ודניאל זלקינד צילום: Israel Hadari

 

 

מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גולן טלקום נמכרת במחיר של 590 מיליון שקל, אולם אלקטרה צריכה, לפי הדיווח שלה מאמש, תקבל גם את המזומנים שבקופת החברה, בהיקף של 67 מיליון שקל, כך שהיא יוצאת מההשקעה עם 557 מיליון שקל – בדיוק פי 8 מההון העצמי שהשקיעה. גם קרנות ההשקעה הישראליות הגדולות, פימי ופורטיסימו, לא זוכרות תשואה כזו בהשקעה שלהן.

x