$
בורסת ת"א

מתווה חדש לעסקה: בארינבוים רוכש את פעילות האפליקציות של סומוטו ב-34 מיליון דולר

חודשיים לאחר ביטולה של עסקה קודמת הגיעו הצדדים להסכמות על המתווה החדש - צביקה בארינבוים יעביר 10 מיליון דולר כפיקדון ואת יתרת הסכום לאחר התקיימות אבני דרך; שוקי אברמוביץ', יו"ר סומוטו: "העיסקה הקודמת אמנם לא יצאה לפועל אך השיח מול בארינבוים המשיך"

צלי גרינברג 13:3919.02.20

חברת האינטרנט סומוטודיווחה הבוקר (ד') על מכירת פעילות האפקליקציות שלה תמורת 34.3 מיליון דולר לצביקה בארינבוים. בחברה תישאר פעילות הוידאו והאודיו הדיגיטליים ובמסגרת העיסקה היא תהיה שותפה ל-20%-60% מרווחי פעילות האפליקציות לתקופה של 3 שנים, שיחולקו בהתאם למועדים וגובה ההכנסות.

 

בארינבוים העביר פיקדון של 10 מיליון דולר לעיסקה  - בהתאם לאבני דרך יעביר את 24.3 מיליון הדולר הנותרים. כך שבמועד השלמת המכירה תעמוד קופת המזומנים של סומוטו על 29.5 מיליון דולר נטו והחברה תכריז על היקף הדיבידנד שיחולק לבעלי המניות.

 

עסקה קודמת בין הצדדים מאפריל 2019, במסגרת היתה אמור היה בארינבוים לרכוש את החברה כולל (ללא המעטפת הציבורית), תמורת 50 מיליון דולר, לא יצאה לפועל - לחר שבחודש יוני לאותה שנה נתגלה וירוס שיצר בעיה בהפצה של תוכנות החברה בסביבת מערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט, ולמעשה הסיר אותן.

 

מה דעתך על מניית נוסטרומו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בחודש דצמבר 2019 הודיעה סומוטו שבארינבוים נסוג מהעיסקה, לאחר שלא הבשילו כל התנאים לקיומה ולאחר שהחברה לא הצליחה לפתור את בעיית ההפצה לתוכנות שלה בסביבת ווינדוס. עתה כאמור, מתחדשת העסקה בתנאים אחרים.

 

שוקי אברמוביץ, יו״ר סומוטו, אמר לכלכליסט, כי ״העיסקה הקודמת אמנם לא יצאה לפועל בשל תקלה שחווינו בתחום התכנות, אך השיח מול בארינבוים המשיך, ומצאנו יחד מתווה לעיסקה חדשה שתואם את צרכי שני הצדדים לעת זו. אנו נמשיך הפעילות בתחום הוידאו ומנוע הצמיחה בתחום האודיו, וכאשר יהיה מה לדווח לגביהם, נשמח לעדכן ציבור המשקיעים".

 

 

צביקה בארינבוים צביקה בארינבוים צילום: עמית שעל

 

x