$
בורסת ת"א

אלביט מערכות ממשיכה בתנופה: חוזה ב-670 מיליון דולר עם מדינה באסיה

מתחילת השנה דיווחה אלביט על חוזים בסך 1.7 מיליארד דולר, יותר מרבע מהמכירות השנתיות שלה ב-2019; בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר כי "זכייה בחוזה משמעותי זה הנה עדות לאמון שיש ללקוחות בפתרונות שלנו ולפוזיציה המובילה שיש לנו בשוק"

אודי עציון 11:5518.02.20
חוזה ענק לאלביט מערכות: החברה דיווחה הבוקר (ג') כי זכתה בחוזה בהיקף של כ-670 מיליון דולר לאספקת פתרונות ביטחוניים למדינה באזור אסיה פסיפיק. החוזה יבוצע על פני תקופה של 25 חודשים.

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מתחילת 2020 דיווחה אלביט על חוזים חדשים בסך 1.7 מיליארד דולר, יותר מרבע מסך ההכנסות שלה ב-2019. החברה, שמייצרת מל"טים, מערכות מודיעין, מערכות הגנה למטוסים, מסוקים ורכב קרבי משוריין, ונכנסה לאחרונה גם לתחום הלוויינים, לא דיווחה מה כוללת העסקה החדשה.

 

 

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות צילום: מאור סוויסה

 

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר כי "זכייה בחוזה משמעותי זה הנה עדות לאמון שיש ללקוחות בפתרונות שלנו ולפוזיציה המובילה שיש לנו בשוק".

 

מתחילת 2020 דיווחה אלביט על חוזים בסך יותר ממילארד דולר, כולל חוזה בהיקף 136 מיליון דולר לאספקת מערכות דירקם נגד טילים למטוסי בואינג ואיירבוס במדינות באסיה פסיפיק, וחוזים בהיקף של 175 מיליון דולר ממשרד הביטחון הישראלי - לספק מערכות חץ דורבן לנגמ"ש האיתן ותחמושת ללוחמים.

 

בנוסף, משרד הביטחון הגרמני בחר באלביט לספק מערכות לוחמה אלקטרונית עבור מסוקים של חיל האוויר הגרמני, משמר החופים הבריטי בחר במל״ט הרמס 900 ימי של אלביט לביצוע משימות חיפוש והצלה, ומשרד הביטחון של פינלנד הודיע כי בחר באלביט לספק תחמושת ומערכות נתונים לתחמושת עבור טנקי הליאופרד של צבא פינלנד.

x