$
שווקי חו"ל

בגלל הקורונה: אזהרת הכנסות לאפל לרבעון הראשון

אפל פרסמה אזהרה לפיה היא עלולה שלא לעמוד בתחזיות שלה לרבעון הנוכחי, בשל מחסור במכשירי אייפון שנוצר בגלל השבתת מפעל הייצור בסין בשל נגיף הקורונה

שירות כלכליסט 23:4817.02.20

משבר הקורונה פוגע בענקית הטכנולוגיה - אפל. החברה בניהולו של טים קוק דיווחה הלילה (ב') על פגיעה צפויה בהכנסות כתוצאה מהתפשטות הנגיף.

 

אפל פרסמה אזהרת הכנסות, לפיה היא עלולה שלא לעמוד בתחזיות שלה לרבעון הנוכחי, בשל מחסור במכשירי אייפון שנוצר בגלל השבתת מפעל הייצור בסין בשל נגיף הקורונה.

 

לדברי החברה, התחזית שהנפיקה בסוף חודש ינואר התבססה על המידע שהיה ברשותה באותו זמן, בשילוב עם הערכותיה לגבי חידוש מלא של הייצור במפעלים בסין עם החזרה מחופשת ראש השנה הסיני.

 

"הייצור מתחיל להתחדש ברחבי סין, אבל בקצב איטי יותר ממה שציפינו", אמרה אפל בהודעה שהוציאה. "כתוצאה מכך, אנו מעריכים שלא נוכל לעמוד בתחזית ההכנסות לרבעון שמסתיים בסוף חודש מארס".

מנכ"ל אפל, טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: איי פי

 

 אפל ציינה עוד כי בשל מגיפת הקורונה, לא רק שהייצור בסין מתעכב ויוצר מסחור במכשירי אייפון, אלא שנוסף לזה גם צמצום דרסטי בביקוש לאייפונים ולמחשבי אפל בסין שכן הקניות שם נעצרו כמעט לחלוטין. אפל העריכה בסוף ינואר כי הכנסותיה יסתכמו ברבעון הנוכחי ב-63 עד 67 מיליארד דולר, אך עתה כאמור היא מזהירה שלא תעמוד בתחזית הזו, אך לא סיפקה תחזית מכירות חדשה, שכן המצב בסין אינו ברור כרגע ולא ברור עד מתי יימשך הקיפאון שנוצר שם בפעילות הכלכלית.

 

אפל היא החברה האמריקאית הגדולה הראשונה שמספקת אזהרה לגבי הפגיעה בתוצאותיה הכספיות בגלל מגיפת הקורונה. זו הפעם השנייה תוך שנתיים שאפל מתקנת את תחזיות ההכנסות שלה בגלל בעיות בסין. לפני שנה הנפיקה אזהרת הכנסות דומה בגלל ירידה דרמטית בביקוש למכשירי אייפון בסין.

 

x