$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

התפשטות הקורונה: מנורה מצטרפת למגדל - לא תבטח נוסעים למזרח הרחוק

תחדל להציע כיסוי לנוסעים לסין, יפן, דרום קוריאה, טייואן, הונג קונג, מקאו, מונגליה, ויטנאם, לאוס, קמבודיה, תאילנד, אינדונזיה, לאוס, מינאמר, מלזיה, סינגפור, מונגוליה הודו ונפאל; הראל, כלל ופספורטקארד ממשיכות להציע ביטוח בריאות לנוסעים לכל יעדי המזרח הרחוק; הפניקס גם, מלבד לסין

רחלי בינדמן 15:3616.02.20

חברת הביטוח מנורה מעדכנת את סוכני הביטוח שלה כי היא מקפיאה עד להודעה חדשה את שיווק פוליסות ביטוח הבריאות שלה למדינות המזרח הרחוק, בשל התפשטות נגיף הקורונה.

 

ביתר פירוט, מנורה תחדל להציע כיסוי לנוסעים לסין, יפן, דרום קוריאה, טייואן, הונג קונג, מקאו, מונגליה, ויטנאם, לאוס, קמבודיה, תאילנד, אינדונזיה, לאוס, מינאמר, מלזיה, סינגפור, מונגוליה הודו ונפאל.

 

 

חיטוי בטיסה חיטוי בטיסה צילום: AFP

 

מלבד מנורה ומגדל, עד כה הודיעה גם הפניקס כי לא תשווק ביטוחי בריאות דומים, אך הגבילה זאת לסין בלבד. ואילו פספורטקארד ממשיכה לשווק את הביטוח לכל המדינות, אך מי שרוצה ביטוח עבור טיסה לסין, יוכל לרכוש אותו רק דרך מוקד טלפוני.

 

בכלל ביטוח מאפשרים לרכוש ביטוח נסיעות לסין בכפוף לשיחה עם מוקדן ולא דרך האינטרנט. בהראל אמנם ממשיכים לשווק ביטוחי בריאות לכל היעדים, אך הודיעו כי יפסיקו לשווק עד להודעה חדשה את ביטוח ביטול הנסיעה לכל היעדים. זאת, על רקע זינוק חד ברכישת הביטוח ליעדי אירופה וארה"ב, כשהציבור נערך כבר לחופשות הקיץ, אך חושש כי יאלץ לבטל את הנסיעה ליעדים נוספים במצב של התפשטות הנגיף.

 

אם המגמה תימשך ופחות חברות יבטחו נסיעות למזרח, הדבר עלול להוות פקטור בהחלטת נוסעים לטוס ליעדים הללו, ועל כן, חברות התעופה יפגעו. יש לציין כי בשלב זה אין החלטה על ייקור תעריפי הביטוח.

x