$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נקש וישראל קנדה השלימו את רכישת מנרב פרויקטים

העסקה נחתמה ביום חמישי. האחים נקש וישראל קנדה ישלמו 560 מיליון שקל ומנרב אחזקות תרשום רווח של 50 מיליון שקל לפני מס. החברה תימחק מהבורסה

גולן חזני 07:3516.02.20

בתום חודש של חוסר ודאות הושלמה העסקה שבמסגרתה רוכשים ישראל קנדה והאחים נקש את מלוא המניות של מנרב פרויקטים מידי מנרב אחזקות ויתר בעלי המניות בתמורה ל־560 מיליון שקל - מחיר זהה לשווי השוק הנוכחי שלה וגבוה ב־15% מההון העצמי של החברה בסוף הרבעון השלישי של 2019.

 

ל"כלכליסט" נודע כי העסקה, שחתימת מזכר ההבנות לגביה דווחה ב־17 בדצמבר, נחתמה ביום חמישי האחרון אחר הצהריים, והחברות צפויות לדווח עליה הבוקר. במסגרת העסקה, מנרב פרויקטים תמוזג במיזוג משולש הופכי לחברה ייעודית של ישראל קנדה (50%), שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, והאחים נקש (50%), ובכך תימחק מהבורסה. לא מדובר בשיתוף הפעולה הראשון של האחים נקש עם ישראל קנדה. הם מחזיקים יחד בבית אמריקה בתל אביב.

 

מנרב אחזקות, שמחזיקה ב־70% ממנרב פרויקטים, תקבל לידיה 385 מיליון שקל ותרשום רווח של 50 מיליון שקל לפני מס. בית ההשקעות ילין לפידות, שמחזיק ב־11% ממניות החברה, יקבל 60 מיליון שקל, וחברת הביטוח הפניקס, שמחזיקה ב־8.2%, תקבל לידיה 45 מיליון שקל.

 

מנרב פרויקטים עוסקת בבנייה למגורים ובהקמה ותפעול של מכונים לטיהור שפכים. לחברה פרויקט שהיא בונה במשותף עם האחים נקש, ברחוב הירקון 33־37 בתל אביב. החברה הונפקה לפני שלוש שנים לפי שווי של 470 מיליון שקל. באותה העת גייסה 130 מיליון שקל. בראש החברה עומד כיום אברהם קוזניצקי, בעל השליטה בחברה־האם מנרב אחזקות (58%), שמכהן כיו"ר. בנו דרור מכהן כמנכ"ל. השניים צפויים לעזוב את תפקידיהם עם השלמת העסקה, שלאחריה יבוצע שינוי ארגוני שבמסגרתו החברה־הבת של מנרב פרויקטים, מנרב הנדסה, תמוזג עם החברה־האם. כמו כן, יפורקו חברות ריקות מפעילות או כאלו שאין הצדקה כלכלית להחזיק אותן. זאת במטרה לחסוך בעלויות ולייעל את הליך העבודה מול ספקים ולקוחות.

 

ברק רוזן ברק רוזן

הרווח הנקי של מנרב פרויקטים בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עמד על 17.4 מיליון שקל — צניחה של 40% בהשוואה לתקופה המקבילה ב־2018. בתקופה זו מכרה החברה 98 דירות ב־178 מיליון שקל, כשבצנרת יש לה 3,400 דירות שהרוכשים מקבלים לידיהם.

 

מנרב פרויקטים היא אחד הנכסים המרכזיים של מנרב אחזקות, שנסחרת בשווי של 567 מיליון שקל, לאחר שהשלימה עלייה של 3.2% ביום חמישי האחרון. לאחר המכירה, מנרב אחזקות, שמנוהלת על ידי פיני דקל, תתמקד בפעילות הליבה שלה - נדל"ן מניב ויזמי. קוזניצקי מחזיק ב־58% ממניות החברה, וארבעת ילדיו - ערן קוזניצקי, דרור קוזניצקי, רונית אבנון ורותי גנץ - מחזיקים ב־2.5% כל אחד. החברה הוקמה על ידי האב ב־1969 כחברת נדל"ן ותשתיות, ועוסקת גם בביצוע עבודות קבלניות במזגר הציבורי בשיטת BOT, בנדל"ן בארה"ב ובייצור ושיווק תוספי מזון המופקים מאצות באמצעות החברה־הבת קוואליטס.

 

לאחרונה חתמה ישראל קנדה על עסקה לרכישת 70% ממלון פאבליקה בהרצליה מידי איסתא בתמורה ל־142 מיליון שקל, אולם ראובן אלה, שמחזיק ביתר המניות, הפעיל את זכות הסירוב שלו, כך שהעסקה לא צפויה לצאת לפועל. 

 

את מנרב ייצגו עו"ד עמית שטיינמן, שלומי דלג'ו ואמיר עסלי ממשרד ש. הורוביץ, ואילו הרוכשים יוצגו בידי עיינה וקסלר ממשרד שמעונוב ברטוב.

x