שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

שר האנרגיה האמריקאי: "אין סיבה לפאניקה ביחס להשפעת הקורונה על מחירי הנפט"

למרות שסוכנות האנרגיה ואופ"ק חתכו באופן דרמטי את תחזיות הביקושים ל-2020 על רקע התפשטות הנגיף, טוען דן ברוייט: "למרות ירידות קלות בייצור כתוצאה מהנגיף, אנחנו עדיין לא מודאגים מהשפעתו"

שירות כלכליסט 18:5714.02.20

שר האנרגיה של ארה"ב דן ברוייט לא מאמין שנגיף הקורונה מהווה סיבה לדאגה עבור השווקים. דבריו מגיעים זמן קצר לאחר שגם אופ"ק וגם סוכנות האנרגיה הבינלאומית הורידו דרמטית את התחזיות שלהן לביקושים ב-2020 כתוצאה מהנגיף הקטלני.  

"אנחנו עדיין מנתחים את הנגיף עצמו ואת התגובות עליו", אמר ברוייט ל-CNBC. "אנחנו ממתינים לראות אם הממשלה הסינית תוכל להכיל או לפחות לעזור להכיל את התפשטות הנגיף. ברגע זה, למרות ירידות קלות בייצור כתוצאה מהנגיף, אנחנו עדיין לא מודאגים מההשפעה שלו".

שר האנרגיה האמריקאי דן ברוילט שר האנרגיה האמריקאי דן ברוילט צילום: David Azagury, US Embassy Jerusalem

 

נפט מסוג ברנט קרוד נסחר הבוקר תמורת 56 דולר לחבית, עלייה של 0.1%, בעוד נפט מסוג WTI נסחר תמורת 51.5 דולר לחבית. שני סוגי הנפט ירדו בכמעט 20% מאז השיא שרשמו בתחילת ינואר, בין היתר עקב חששות מירידת הביקוש לנפט מצדה של סין בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

 

 

מוקדם יותר השבוע חתך ארגון אופ"ק את תחזית הביקושים השנתית שלו, והצביע על התפרצות הוירוס כ"גורם המרכזי" מאחורי המהלך.

 

ביום רביעי תיקן ארגון אופ"ק כלפי מטה את תחזית הביקושים הגלובלית שלו ל-2020 ל-990 אלף חביות ביום, ירידה של 230 אלף חביות ביום לעומת האומדן בחודש שעבר. גם סוכנות האנרגיה הבינלאומית חתכה את תחזית ביקושי הנפט שלה וחוזה כעת ביקוש של 825 אלף חביות ליום השנה – השיעור הנמוך ביותר מאז 2011.

x