$
שווקי חו"ל

חקירה בבריטניה נגד מנכ"ל ברקליס - לא חשף את כל פרטי קשריו עם אפשטיין

הרגולטור הבריטי בודק האם המנכ"ל ג'ס סטיילי הציג בפני הרשויות ודירקטוריון הבנק את כל ההיבטים של קשריו עם אפשטיין - שנאשם בעבירות מין בקטינות וששם קץ לחייו בשנה שעברה; בברקליס הגיבו: "הבנק אינו רואה פסול באופן שבו תיאר המנכ"ל את קשריו עם אפשטיין - מר סטיילי זוכה לגיבוי מלא"

שירות כלכליסט 16:5313.02.20
מבוכה בברקליס: הרגולטור הבריטי מאשר היום כי הוא מנהל חקירה נגד המנכ"ל ג'ס סטיילי (Jes Staley) בנוגע קשרים שהיו לו בעבר עם ג'פרי אפשטיין. רשות ההתנהלות הפיננסית (Financial Conduct Authority) חוקרת האם סטיילי התנהל בשקיפות מספקת מול הבנק בכל הנוגע לדיווח על קשריו עם אפשטיין.

 

המנכ"ל שהצטרף לברקליס ב-2015 טוען שהקשרים שניהל עם איש העסקים האמריקאי שהואשם בעבירות מין בקטינות החלו בשנת 2000, במסגרת תפקידו הקודם כמנכ"ל בכיר בג'יי.פי. מורגן, וכי הדברים היו ידועים להנהגה בברקליס (אפשטיין עצמו שם קץ לחייו בשנה שעברה בתא המעצר שבו המתין למשפט).

 

ג'ס סטיילי מנכ"ל ברקליס ג'ס סטיילי מנכ"ל ברקליס צילום: רויטרס

 

מטעם ברקליס נמסר בתגובה כי בבנק ניהלו חקירה פנימית וכי "הוא אינו רואה פסול באופן שבו תיאר המנכ"ל את קשריו עם אפשטיין". בברקליס ציינו עוד שסטיילי "אישר בפני מועצת המנהלים שלא היה לו כל קשר, מכל סוג שהוא, עם אפשטיין מאז שמונה למנכ"ל בדצמבר 2015". בהתאם, מדגישים בברקליס: "מר סטיילי זוכה לגיבוי מלא של מועצת המנהלים והוא יוגש פה אחד כמועמד למינוי מחדש באסיפה הכללית הבאה".

 

וזה מה שאמר הבוקר סטיילי עצמו בראיון לבלומברג: "ידוע לכולם שהיה לי קשר מקצועי ארוך עם ג'פרי אפשטיין. הוא החל בשנת 2000 כאשר התבקשתי להוביל את הבנקאות הפרטית של ג'יי.פי מורגן והוא היה כבר לקוח של הבנק בזמנו".

 

"החקירה מתמקדת למעשה בשאלת השקיפות, האם הייתי גלוי עם הבנק ועם מועצת המנהלים בנוגע לקשרים שהיו לי עם ג'פרי אפשטיין. לשיטתי זה ברור שכבר בשלב ראשון ב-2015 כאשר הצטרפתי לברקליס הייתי גלוי ושקוף מאוד עם הבנק ונכון לדון בקשרים שהיו לי איתו", הוסיף סטיילי בראיון.

x