$
בורסת ת"א

יוניבו הפסידה 2.4 מיליון שקל תוך יומיים על החזקותיה בכן פייט

זאת לאחר שמניית חברת הביוטק סיכמה ירידה של 48.4% מאז הודיעה לפני יומיים על גיוס של 5 מיליון דולר בארה"ב באמצעות הנפקת כ-3.3 מיליון ADS וכמות זהה של אופציות. גורמים בשוק ההון: "הירידות בגלל שהמחיר האפקטיבי נמוך עוד יותר מזה שניתן בדיסקאונט"

צלי גרינברג 22:0712.02.20

חברת הביוטק כן פייט, הנסחרת בבורסות תל אביב וניו יורק ארה"ב, סיכמה הערב (ד') ירידה של 48.4% במחיר מנייתה תוך יומיים לאחר שלפני יומיים היא הודיעה על גיוס 5 מיליון דולר בארה"ב באמצעות הנפקת 3.3 מיליון ADS (תעודות פיקדון אמריקניות שבאמצעותן החברה נסחרת בניו יורק) וכמות זהה של אופציות.

 

החברה העניקה לכל יחידת ADS, המכילה בתוכה גם אופציה, מחיר של 1.5 דולר, המהווה דיסקאונט של 29.1% על מחירה ביום ההודעה על הגיוס. גורמים בשוק ההון אמרו לכלכליסט, כי "המחיר האפקטיבי נמוך הרבה יותר, כי ה-ADS כולל בתוכו גם אופציה ושניהם ניתנים במחיר 1.5 דולר".

 

מנכ"ל יוניבו גולן ביטון מנכ"ל יוניבו גולן ביטון צילום: ליאת מנדל

 

 

בחישוב על פי מודל בלק אנד שולס מחיר האופציה נאמד ב-1.15 דולר, מחיר המנייה עם פתיחת המסחר בבורסת ניו יורק הערב, כאשר מניית החברה ממשיכה לרדת במסחר בארה"ב.

 

אותם גורמים מוסיפים ואומרים לכלכליסט, כי "לכן המניה הגיבה בירידה כל כך חזקה. צריך גם לזכור שכל ADS מכיל 30 מניות, כך שמדובר בפועל על כ-189 מיליון מניות, שהם כ-99.9 מיליון מניות וכמות זהה של אופציות, בעוד הון המניות של החברה כיום עומד על כ-142 מיליון מניות. ולמעשה ההנפקה מדללת את המחזיקים בכ-57%".

 

בעלת העניין הגדולה ביותר בחברה היא חברת הקנאביס הרפואי יוניבו, המחזיקה 13.95% ממניות כן פייט, לאחר שחתמה עימה על הסכם במסגרתו קיבלה מניות בכן פייט בתמורה לשירותי מעבדה וייעוץ. שווי החזקות החברה, לאור ירידת המניה, שוות כיום 2.39 מיליון שקל פחות, ואחוז המניות של החברה, לאחר הגיוס, צפוי להצטמצם.

 

העיסקה בין כן פייט לבין יוניבו נערכה בחודש ספטמבר 2019, כאשר כן פייט הייתה בסכנת השתלטות עויינת מצד חברת קפיטל פוינט, שהחזיקה אז 12.9% מהון מניות החברה. קפיטל דרשה בחודש מאי האחרון לכנס אסיפת בעלי מניות כדי להצביע על החלפת חברי הדירקטוריון. אחת מההשערות שעלו אז היא, כי העסקה עם יוניבו נעשתה כדי להכניס גורם שימנע את ההשתלטות על החברה.

 

קפיטל פוינט הגיעה להסכמות עם כן פייט לאחר העסקה של כן פייט עם יוניבו, במסגרתן קפיטל פוינט תהיה זכאית לתשלום של 5% מהתמורה בהנפקות עתידיות מסוימות של מניות כן פייט עד ל-3.1 מיליון דולר. החל מה-24 לאוקטובר 2019 קפיטל החלה למכור את מניות כן פייט שבבעלותה ולפי הודעתה מה-12 לנובמבר 2019 היא לא מחזיקה יותר במניות כן פייט.

 

יוניבו סירבה להתייחס לדברים.

 

 

 

 

x