$
בורסת ת"א

קסטרו-הודיס מחפשת יצרנים חלופיים למפעלי הייצור שלה בסין

ספקים סינים של קבוצת האופנה הודיעו כי לא ישובו לעבודה סדירה בקרוב, בגלל החשש להידבקות מנגיף הקורונה ואין צפי לגבי חזרתם; החברה מסרה כי לא תהיה השפעה מיידית על פעילותה, אך אם תימשך ההשבתה, תהיה לכך השפעה שלילית על התוצאות בטווח הבינוני והארוך; בקסטרו בוחנים את טורקיה והודו כחלופות לייצור בסין; בשבוע שעבר הזהירה חברת האופנה עדיקה כי התפשטות הנגיף עשויה להשפיע לשלילה על תוצאותיה הכספיות

אורנה יפת 14:4110.02.20
נזקי נגיף הקורונה החלו להשפיע על חברות ישראליות - אחרי עדיקה, הגיע תורה של קסטרו: חברת האופנה קסטרו-הודיס מחפשת יצרנים חלופיים למפעלי הייצור שלה בסין, מאחר וספקים סינים שלה, המייצרים חלק ממותגי הקבוצה, הודיעו לחברה כי לא ישובו לעבודה סדירה בקרוב, ונכון לעתה אין לקסטרו צפי לגבי חזרתם.

 

הממשל הסיני האריך את חופשת ראש השנה הסיני בשבוע, והצפי אף עמד על כך שהיא תסתיים אתמול, אך בשלב זה היצרנים הסינים לא שבים לעבודה סדירה, מאחר וקיימת אי בהירות בסין בכל הנוגע להתפשטות נגיף הקורונה.

 

 

סניף קסטרו סניף קסטרו צילום: יריב כץ

 

קסטרו מסרה כי בשלב זה לא קיימת השפעה מיידית על פעילותה, אך אם המפעלים בסין ימשיכו בהשבתה, תהיה לכך השפעה שלילית על תוצאות החברה שתבוא לידי ביטוי בטווח הבינוני והארוך.

 

בקסטרו מתקשים אמנם להעריך כרגע את תוצאות השבתת מפעלי הייצור בסין, אך מנהלי החברה פועלים מול ספקים ממדינות אחרות, בניסיון להסיט את פעילות הייצור אליהן. בקסטרו בוחנים בין היתר מדינות כמו טורקיה והודו כחלופות לסין.

 

בשבוע שעבר הזהירה גם חברת האופנה עדיקה כי התפשטות הנגיף בסין עשויה להשפיע לשלילה על תוצאותיה הכספיות, והחברה נערכת להתקשרות עם אתרי ייצור אחרים מחוץ לסין.

x