$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סלקום במו"מ לרכישת גולן טלקום ב־600 מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי המשא ומתן עם בעלי גולן טלקום, האחים מייק ודני זלקינד, צפוי להיכנס כבר היום להילוך גבוה וכי נטיית לבם היא להשלים את העסקה. המטרה: להקדים את המיזוג המתרקם בין פרטנר ל־HOT

גולן חזני 06:5610.02.20

סלקום מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת גולן טלקום, תמורת 600-550 מיליון שקל. לכלכליסט נודע כי המשא ומתן עם בעלי גולן טלקום, האחים מייק ודני זלקינד, צפוי להיכנס כבר היום (ב') להילוך גבוה וכי נטיית לבם היא להשלים את העסקה. גם בסלקום מעוניינים לקדם את העסקה במהירות ולקבל את האישורים הנדרשים לה, כדי להקדים את המיזוג המתרקם בין פרטנר ל־HOT.

 

לסלקום אין מזומנים לביצוע העסקה והיא תידרש לגייס חוב בעבורה או לצאת בהנפקת מניות נוספת. אפשרות אחרת היא תשלום חלק מהסכום במניות סלקום.

 

מנכ"ל סלקום אבי גבאי מנכ"ל סלקום אבי גבאי צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בנובמבר 2015 כבר חתמה סלקום על הסכם לרכישת גולן תמורת 1.17 מיליארד שקל, לצד מחילה על חוב של 450 מיליון שקל, אלא שרשות ההגבלים העסקיים סירבה לאשר את הרכישה. המחיר בעסקה הנוכחית נמוך ב־50% ומשקף את הצניחה בשווי חברות הסלולר.

 

גולן טלקום מוחזקת במלואה בידי אלקטרה מוצרי צריכה שבשליטת האחים זלקינד, מאז נרכשה על ידיה ב־2017 תמורת 350 מיליון שקל.

 

מי שמוביל את המגעים מטעם אלקטרה צריכה הוא גיל שרון, יו"ר ומנכ"ל גולן טלקום והשותף הזוטר בה. מטעם סלקום מנוהלים המגעים על ידי היו"ר עמי אראל והמנכ"ל אבי גבאי.

 

ניתן להעריך כי העסקה המתרקמת היא הרקע לזינוק של 10% במניית דסק"ש, בעלת השליטה בסלקום, בחמישי האחרון. אתמול ירדה המניה ב־4%.

x