שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

וורנר מיוזיק של לן בלווטניק בדרך להנפקת ענק בארה"ב

בלווטניק, המחזיק בישראל את השליטה בכלל תעשיות וברשת 13, רכש את וורנר ב-2011 תמורת 3.3 מיליארד דולר. מאז הוכפל שווי החברה, על רקע הזינוק בהאזנה למוזיקה דרך שירותי סטרימינג בתשלום. וורנר מייצגת כמה מהכוכבים הגדולים בעולם, ובכלל זה את קטי פרי, אד שירן וברונו מארס

שירות כלכליסט 17:0308.02.20
קבוצת וורנר מיוזיק (Warner Music) שבבעלות היהודי הבריטי-אמריקאי לן בלווטניק, בדרך להנפקה בארה"ב.  

 

במקור רכש בלווטניק )בעל השליטה בכלל תעשיות וברשת 13) את החברה תמורת 3.3 מיליארד דולר (2.5 מיליארד ליש"ט) בשנת 2011, כאשר ענף המוזיקה כולו היה מצוי בנקודת שפל. אולם מאז התהפכו היוצרות ובשנים האחרונות מכירות המוזיקה קפצו, על רקע הגידול המהיר של הביקוש לשירותי סטרימינג בתשלום כמו ספוטיפיי ואפל מיוזיק. ביקושים אלה הגבירו את השווי של חברות המוזיקה, ומשכו מחדש לתעשייה זו משקיעים.

אד שירן החתום בוורנר אד שירן החתום בוורנר צילום: Mike Coppola

 

 

לן בלווטניק והראפרית קארדי בי במסיבה של וורנר מיוזיק לן בלווטניק והראפרית קארדי בי במסיבה של וורנר מיוזיק צילום: איי אף פי

 

וורנר מיוזיק הודיעה כי היא מתכוונת לצאת להנפקה בארה"ב, אך לא מסרה מתי בכוונתה לבצע את המהלך, ואף לא ציינה לפי איזה שווי חברה מניותיה אמורות להימכר.

 

על פי הערכות, וורנר מיוזיק עשויה להיות שווה כעת כ-6 מיליארד דולר, פי שניים מהמחיר שבו קנה אותה בלווטניק לפני פחות מעשור.

 

בשנה שעברה הוערך השווי של יריבתה של וורנר, יוניברסל מיוזיק גרופ, חברת המוזיקה הגדולה בעולם, ביותר מ-33 מיליארד דולר לאחר שקבוצת המדיה ויוונדי מכרה מניות מיעוט בחברה לקבוצה בהובלת Tencent הסינית.

 

יצוין, כי בניגוד לחברות אחרות העומדות לצאת להנפקה בניו יורק, וורנר מיוזיק היא רווחית, ובשנה שעברה דיווחה על רווח נקי של 256 מיליון דולר.

 

קבוצת וורנר כוללת את כמה מהלייבלים הגדולים בעולם, ובכלל זה את וורנר עצמה, אטלנטיק, אלקטרה ופרופלפון. בין האמנים שחתומים בה ניתן לציין את הכוכבים אד שירן וקטי פרי, ברונו מארס, דואה ליפא וקרדי בי. בבעלות וורנר גם זכויות יוצרים של 1.4 מיליון יצירות.

 

בלווטניק יליד אוקראינה הוא בעל אזרחות משותפת בבריטניה וארה"ב וקיבל אבירות בשנת 2017 עבור שירותי פילנתרופיה.לאחר שמכר את חלקו בחברת הנפט הרוסית TNK-BP תמורת 7 מיליארד דולר בשנת 2013, מוערך שוויו ביותר מ-25 מיליארד דולר, על פי מדד המיליארדרים של בלומברג.
x