$
בורסת ת"א

הנפקת אג"ח ראשונה לחברת קנאביס: טוגדר גייסה 25 מיליון שקל

החברה קיבלה ביקושי יתר בגובה 57 מיליון שקל. המנכ"ל נסים ברכה: "הסבב שערכנו בקרב כלל המוסדיים לפני ההנפקה סייע בביקושים הגבוהים"

צלי גרינברג 20:5905.02.20

הנפקת אג"ח ראשונה של חברת קנאביס רפואי בבורסה בתל אביב: טוגדר פארמה גייסה 25.12 מיליון שקל ברוטו בהנפקת אג"ח להמרה. הביקושים בהנפקה היו  בגובה של 57 מיליון שקל.

 

ביקושי היתר העלו את מחיר האג"ח ל-0.95 שקל לאיגרת מ-0.91 שקל שהוצע על ידי החברה במקור, ומשקף עלות ניכיון של 4.9%, המהווה כמחצית מהעלות המקורית שעמדה על 9%.

 

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר, אמר לכלכליסט: "טוגדר הוכיחה שהיא חברת קנאביס רפואי איתנה עם פוטנציאל הכנסות גבוה לשנים הקרובות, והציבור רוצה לקחת חלק במסע עימנו. אנו רוצים להודות למשקיעים על האמון והתמיכה, ובטוחים כי לא נאכזב אותם. אנו משוכנעים שהסבב שערכנו בקרב כלל המוסדיים טרום ההנפקה סייע בביקושים הגבוהים".

 

 

נסים ברכה נסים ברכה צילום: מתן נעים

 

עו"ד אילן גרזי, שותף בכיר וראש מחלקת שוק ההון במשרד עורכי הדין פרל כהן אמר לכלכליסט: "שמחנו ליטול חלק בהנפקת מכשיר פיננסי ייחודי וראשון לחברות קנאביס בישראל, ואנחנו מקווים שהמכשיר הזה ימשוך משקיעים מוסדיים להשקעות נוספות בחברות הקנאביס"

 

בדו"ח הצעת המדף שפירסמה החברה בשבוע שעבר לקראת ההנפקה, היא ציינה שתחזיר את מלוא הקרן בתשלום אחד, עם סיום התקופה, וכי החזר הריבית יתבצע במהלך השנים 2020, 2021 ו-2022.

 

גיוס האג"ח התבסס בעיקר על צפי ההכנסות של טוגדר בהתאם לחוזי המכירה שעליהם חתמה ומסתכמים בכ-200 מיליון שקל בשנת 2020. החוזים כוללים הכנסות חזויות של 48.5 מיליון שקל מחוזי מכירות עם חברות בישראל, צפי הכנסות של 49 מיליון שקל משיווק ישיר של מוצריה לבתי מרקחת בישראל, וכן צפי הכנסות בגובה 51 מיליון שקל מפעילות החווה באוגנדה. החברה ציינה כי היא משעבדת את ההכנסות הצפויות לטובת החזר האג"ח.

x