$
שווקי חו"ל

אחרי זינוק של 150% ב-3 חודשים, מאסק מחפש עובדים: "לא צריך תואר"

אחרי שטסלה, החברה אותה הקים ומנהל, שווה כבר מעל ל-140 מיליארד דולר - פנה היזם והבעלים לעובדים פוטנציאלים בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו צריכים עובדים בבינה מלאכותית, זה מספיק טוב אם רק סיימתם תיכון"

שירות כלכליסט 11:2204.02.20

"גם אם אין לכם תואר מאוניברסיטה ורק סיימתם תיכון, זה לא ימנע מכם לעבוד בטסלה. בואו אלינו", כך צייץ אילון מאסק הבעלים של החברה הנוצצת ביותר בוול סטריט.

 

מניית החברה נמצאת בשיא כל הזמנים לאחר זינוק של 20% במסחר אתמול ושווי שוק של מעל ל-140 מיליארד דולר. מחיר המניה, שהשלימה זינוק של 150% ב-3 חודשים בלבד, עומד על 780 דולר כאשר ישנם אנליסטים בניו יורק שמעריכים כי הוא עשוי להגיע לרמות של 5000 דולר ולמעלה מכך.

 

"הצטרפו אלינו לטסלה לעבוד בבינה המלאכותית!", צייץ מאסק שמשתמש בטוויטר על מנת לגייס עובדים לצוות. "מי שעובד במחלקה הזו מדווח ישירות אלי ואנחנו נפגשים/מתכתבים באימיילים ובהודעות טקסט כמעט כל יום".

 

 

 

מאסק ציין כי הוא מחפש את אלו עם "הבנה עמוקה" בבינה מלאכותית והוסיף בסדרת ציוצים כי המועמדים חייבים לעבור בחינות תכנות קשות.

 

בעבר כבר הביע מאסק את דעתו לגבי חשיבותם של תארים. בראיון למגזין הגרמני Auto Bild ב-2014 אמר כאשר נשאל באופן נרחב יותר על העדפות ההעסקה שלו כי "אין צורך אפילו בתואר אוניברסיטאי, או אפילו לסיים תיכון", והוסיף כי אם מישהו סיים את לימודיו באוניברסיטה טובה, זאת יכולה להיות אינדיקציה לכך שהוא מסוגל לעשות דברים גדולים, אבל זה לא בהכרח הכרחי. "אם אנחנו מסתכלים על אנשים כמו למשל, ביל גייטס, לארי אליסון או סטיב ג'ובס, האנשים האלו אינם בוגרי אוניברסיטאות, אבל אם הייתה לכם אפשרות להעסיק אותם, לא הייתם מהססים", אמר מאסק.

 

טסלה זקוקה לטאלנטים בתחום הבינה המלאכותית שיצטרפו לעבודה על תוכניות הרכבים האוטונומיים השאפתנית שלה. רכביה של טסלה בנויים עם חומרה הכרחית המציעה אפשרויות נהיגה אוטומטיות מסוימות ואפשרויות לנהיגה אוטונומית מלאה בעתיד, כך לפי אתר החברה. נכון לעכשיו, טסלה תמשיך להעסיק את העובדים במחלקת ה-AI באזור מפרץ סן פרנסיסקו בקליפורניה או באוסטין, טקסס.

 

 צילום: NICOLAS FLEURY/FLICKR

 

x