$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בעל מניות המיעוט סירב, ומלון פאבליקה לא יימכר לקנדה ישראל

לאחר שכבר נחתם הסכם רכישה בין איסתא לאסי טוכמאייר וברק רוזן מישראל קנדה, הודיע בעל מניות המיעוט במלון העסקים הקטן, ראובן אלה, כי הוא מממש את זכות הסירוב לעסקה; עד עתה אלה שכר את המלון תמורת 11 מיליון שקל בשנה

גולן חזני 06:5804.02.20

סירוב ששווה 142 מיליון שקל: עסקת מכירת השליטה במלון פאבליקה בהרצליה מידי איסתא לחברת ישראל קנדה לא תצא לפועל. ל"כלכליסט" נודע כי בעל מניות המיעוט במלון, ראובן אלה, החליט לממש את זכות הסירוב לרכישת חלקה של איסתא.

 

ב־15 בדצמבר הודיעו איסתא וישראל קנדה שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן על חתימת מזכר הבנות לפיו איסתא תמכור את מניותיה (66.6%) במלון פאבליקה שבהרצליה לידי ישראל קנדה, תמורת 142 מיליון שקל. ב־12 בינואר הודיעו החברות על חתימת ההסכם כש־5 מיליון שקל יופקדו מיידית בנאמנות ו־25.5 מיליון שקל ישולמו באמצעות הלוואת מוכר של איסתא, והיתרה עם השלמת העסקה.

 

 

מימין: אסף טוכמאייר וברק רוזן מימין: אסף טוכמאייר וברק רוזן צילום: חן גלילי

 

אחד התנאים המתלים לעסקה היה אי מימוש זכות סירוב של אלה, הבעלים של רשת מלונות קיסר, שמחזיק ב־33.4% ממניות המלון. אלה הודיע אמש לאיסתא כי החליט לממש את זכות הסירוב.

 

מלון העסקים פאבליקה כולל כ־160 חדרים בשש קומות. איסתא רכשה את הקרקע ב־2006 תמורת כ־5 מיליון דולר. המכירה לאלה תניב לאיסתא רווח לפני מס של 38 מיליון שקל. ב־2014 חתמה איסתא על הסכם להשכרת המלון לידי השותף אלה, לתקופה של 10 שנים, תמורת דמי שכירות שנתיים של כ־8 מיליון שקל. דמי השכירות השנתיים כיום מוערכים בכ־11 מיליון שקל.

 

איסתא מוכרת את המלון במקביל לכניסה לתחום המלונאות בניו יורק ורכישת מחצית ממניות מלון בלונג־איילנד ומלון נוסף יחד עם היזם גל סלע. איסתא נשלטת על ידי אחישי גל (5%) והתאחדות הסטודנטים (25%) ונסחרת בשווי 826 מיליון שקל בבורסה בתל אביב.

x