$
בורסת ת"א

עדיקה מזהירה: "התפשטות הנגיף בסין עשויה להשפיע לרעה על הפעילות"

בניסיון להתמודד עם המצב, חברת האופנה נערכת להתקשרות עם אתרי ייצור במקומות נוספים בעולם - אם לא תהיה התבהרות במצב המגפה לטווח הארוך; עדיקה מודיעה במקביל על יציאה לגיוס הון של 20 מיליון דולר - סכום המיועד להתרחבות בחו"ל

מיקי גרינפלד ואורנה יפת 09:0903.02.20

מגפת הקורונה פוגעת גם בחברת האופנה הישראלית עדיקה: חברת עדיקה סטייל מזהירה הבוקר (ב') בהודעה לבורסה מפני השפעות שליליות של המצב בסין על תוצאות החברה - ובוחנת אתרי ייצור חלופיים.  

 

"ככל שבמהלך השבועות הקרובים לא תתבהר התמונה ביחס להשפעת וירוס הקורונה על פעילות החברה בסין בטווח הארוך, עשויה להיות להתפשטות וירוס הקורונה השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה. בהתאם ועל מנת לצמצם את השפעת וירוס הקורונה על פעילותה, בטווח הקצר והארוך, נערכת החברה להתקשרות עם אתרי ייצור במקומות נוספים בעולם", נאמר בהודעת עדיקה.

 

מה דעתך על מניית עדיקה סטייל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה  מדגישה שהיא מוציאה את ההודעה על אף שמפעל הייצור שמשרת אותה אינו ממוקם במחוז חוביי (Hubei), מוקד המגפה. עוד מציינת

מה דעתך על מניית עדיקה סטייל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עדיקה היא חברה בת של קבוצת גולף (69%) והיא נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 133 מיליון שקל. את שנת 2019 סיימה המניה בירידה של 28% אך בשלושת החודשים האחרונים רשמה ראלי חיובי עם קפיצה של 97%.

 

ב-7 בינואר פרסמה החברה תחזית חיובית לתוצאות הרבעון הרביעי, לפיה ההכנסות במגזר הבינלאומי הכולל את פעילות החברה בארה"ב יעמדו בטווח שבין 11.7 ל-12.7 מיליון שקל. ההכנסות כולל הפעילות בישראל יעמדו על בין 45 ל-48 מיליון שקל.

 

מגפת הקורונה תשפיע על כל שוק האופנה הישראלי, ולא ברור כיצד ינועו מחירי הפריטים לאור השינויים במפעלי הייצור של החברות. חברות שימצאו אלטרנטיבות ייצור בשווקים אחרים עשויות לשלם מחיר גבוה יותר שכן ספקים בעולם יבקשו לנצל את העובדה שסין סגורה לייצור ויעלו מחירים. 

 

חברת דלתאמעדכנת הבוקר באותו עניין של המשבר בסין, לנוכח הודעת הרשויות על הארכת חופשת החגים עד ל-9 בפברואר: "החברה מעדכנת כי אין לה כל פעילות במחוז Hubei (מוקד המגפה). נכון למועד דיווח מיידי זה, הנהלת החברה אינה צופה כי הארכת החופשה תהווה פגיעה מהותית בפעילותה וזאת, בין היתר עקב כך שבאופן מסורתי החזרה לעבודה לאחר החופשה השנתית נעשית באופן הדרגתי עד לחזרה לתפוקה מלאה".

  

סניף עדיקה בניו יורק סניף עדיקה בניו יורק

 

 

עדיקה הודיעה במקביל כי היא בוחנת גיוס הון של כ-20 מיליון דולר לצורך הרחבת הפעילות בחו"ל. חברת האופנה נפגשת עם משקיעים אסטרטגיים ופיננסיים בארץ ובעולם, ככל הנראה, בהם משקיעים מוסדיים ופרטיים ושותפים פוטנציאלים זרים שעשויים לחזק את הקשרים העסקיים שלה בשוק הבינלאומי. על פי דיווחי החברה, היא נפגשה עם גורמים בתחומי הקמעונאות, האי קומרס, והסיטונאות.

 

הפעילות הבינלאומית צפויה להיות הפסדית במהלך השנתיים הבאות ולעבור לאיזון ב-2022. החברה צופה כי בשנת 2023 ו-2024 תעבור הפעילות הבינלאומית לרווחיות. על פי הצפי, בסיכום 2019 יעמדו הכנסות הפעילות הבינלאומית על 4.4 מיליון דולר, בשנת 2020 יגיעו הכנסות החברה מהפעילות הבינלאומית ל-15 מיליון דולר, לצד הפסד תפעולי של 5 מיליון דולר, בשנת 2023 יגיעו ההכנסות ל-30 מיליון דולר וההפסד התפעולי יקטן ל-2.5 מיליון דולר.

 

ב-2022 צופה עדיקה כי ההכנסות בחו"ל יכפילו את עצמן ויגיעו ל-65 מיליון דולר והפעילות תתאזן. על פי הצפי, בשנת 2023 תגלגל הפעילות הבינלאומית של החברה 120 מיליון דולר והרווח התפעולי יעמוד על 7.5 מיליון דולר ובשנת 2024 יגיעו הכנסות הפעילות ל-190 מיליון דולר והרווח התפעולי יעמוד על 18 מיליון דולר.

 

עדיקה ה מנוהלת על ידי מייסד החברה דדי שוורצברג, נכנסה לפעילות בארה"ב במהלך השנה האחרונה. עיקר הפעילות נעשית באמצעות אתר סחר שהשיקה עדיקה ברבעון הראשון של 2019 ומיועד למכירות בארה"ב ובשווקים אירופאים, אך בשלב זה מרבית המכירות מהאתר נעשות בשוק האמריקאי. לפי כשלושה חודשים פתחה חברת האופנה הישראלית חנות פיזית של המותג בברודווי, ועל אף שהוגדרה כחנות פופ אפ, בשלב זה אין בחברה תאריך יעד לסגירתה. במהלך 2019 מכרה עדיקה בחו"ל מעל 241 אלף פריטים.

 

כעת מבקשת החברה להרחיב פעילות בחו"ל ולגייס מזומנים, שכן היא אינה יכולה לממן את ההוצאות הכבדות מהפעילות של עדיקה בישראל. 70% מהבעלות על עדיקה מוחזקת על ידי חברת כלל תעשיות, המחזיקה בבעלות על קבוצת גולף.

x