$
בורסת ת"א

בהלת הקורונה חתכה ב-70% את תשואות קופות הגמל בינואר

לפי נתוני מיטב דש, בשלב מסויים במהלך ינואר הקופות רשמו תשואה חיובית של 1.4% אך היא נחתכה ל-0.4% בגלל הירידות ברקע התפרצות הנגיף שהתפשט ל-24 מדינות והוביל ליותר מ-300 מקרי מוות

רחלי בינדמן 12:2302.02.20

בזמן ששווקי המניות בארץ ובעולם קורסים בצל התפשטות נגיף הקורונה, במיטב דש עידכנו על חודש ראשון חיובי בקופות הגמל, אם כי נמוך משמעותית מהתוצאות שנרשמו מוקדם יותר בינואר לפני התפרצות הנגיף.

מסלולי הקופות הכלליים, כך לפי אבי ברקוביץ', משנה למנהל ההשקעות הראשי בחברת הגמל של מיטב דש, רשמו תשואה של 0.4% ואילו מסלולי המניות רשמו תשואה של 0.6%. זאת למרות שבימים האחרונים של החודש החלו הירידות בשווקים.

 

תלמידים בסין תלמידים בסין צילום: איי פי

 

 

טווח התשואות בין הגופים במסלולים הכללים צפוי לנוע בין 0.2% ל-0.6% ובין 0.2% ל-1% במסלולי המניות בתלות בגודל החשיפה של המנהלים לשווקים הסינים שנפלו בחדות. למעשה, לפי ברקוביץ', בשלב מסויים של החודש הגיעו הקופות לתשואה ממוצע של 1.4% ורק ירידות השערים החזקות בשוקי המניות בחצי השני של החודש צמצמו את התשואה לכדי שליש.

 

נגיף הקורונה התפרץ בחודש שעבר בעיר ווהאן הסינית והתפשט מאז ל-24 מדינות לפחות, בין היתר בריטניה, ארה"ב, תאילנד, צרפת, יפן, גרמניה, רוסיה ושבדיה.

 

במהלך הלילה הודיעה סין כי מניין המתים מהתפרצות הנגיף עומד על 304, 45 יותר ממניין המתים אתמול. כמו כן, נמסר כי מניין הנדבקים בנגיף עומד בסין על 14,380 ובמדינות אחרות עוד כ-150.

x