$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

אל על מפסיקה את כל טיסותיה לסין בשל נגיף הקורונה

זאת, עד ל-25 במרץ - כך לפי הודעה שפירסמה החברה. בכך מצטרפת אל על לחברות תעופה מובילות בעולם, שכבר ביטלו את טיסותיהן למדינה. הסיבות המרכזיות לביטול: הנחיות משרד הבריאות והחשש מהתפשטות המחלה לישראל. מספר הנספים מהנגיף עלה ל-170

גולן חזני 07:5430.01.20

חברת אל על הודיעה היום (ה') כי היא מפסיקה את כל טיסותיה לסין, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה במדינה. בהודעה שפירסמה החברה נאמר כי "לאחר הערכת מצב שבוצעה הבוקר, החליטה אל על על השעיית טיסותיה לסין עד לתאריך 25 במרץ 2020. טיסה 096 מסין לישראל תשוב ארצה כמתוכנן. אנו מתנצלים בפני קהל לקוחותינו על אי הנעימות".

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עד כה מתו 170 איש כתוצאה מהידבקות בנגיף. הסיבות המרכזיות לביטול הטיסות הן הנחיות משרד הבריאות שיצאו אתמול בנוגע לאינטריאקציה עם סין, והחשש מהתפשטות המחלה לארץ.

 

יצויין כי בעקבות החשש מהתפשטות הנגיף והירידה בביקושים, כבר הפסיקו חברות תעופה מובילות בעולם חלק מהטיסות לסין.

מטוס אל על מטוס אל על

 

לופטהנזה ובריטיש איירווייז ביטלו את כל הטיסות למדינה; אייר קנדה ביטלה את הטיסות לבייג'ינג ושנגחאי; אמריקן איירליינס הפסיקה את הטיסות מלוס אנג'לס לבייג'ינג ושנגחאי; ואייר פראנס הפסיקה את הטיסות לווהאן - העיר שבה התפרץ נגיף הקורונה הסיני, ככל הנראה בשוק שמוכר חיות בר.

 

האינאן איירליינס משעה את טיסותיה מבייג'ינג לת"א

 

כתבת כלכליסט נווית זומר מוסיפה כי גם חברת התעופה הסינית האינאן איירליינס הודיעה על השעיית מרבית קווייה הבינלאומיים - ובכללם קו בייג'ינג-תל אביב - בין התאריכים 3 לפברואר ל-28 במרץ.

 

נכון לשעה זו החברה תמשיך להפעיל את שתי טיסותיה השבועיות בקו שנזן-תל אביב כסדרן, וזאת בהתאם להתפתחויות ולהוראות הרשויות המוסמכות, ובזהירות הנדרשת.

 

רונן קרסו, המשמש כמנכ"ל איסתא הולדינגס, מסר כי "בשלב זה הביטולים לסין גורפים, בהיקפים של עד 80%. מדי שנה טסים מישראל לסין כ -150 אלף ישראלים, מרביתם אנשי עסקים שמייבאים סחורות. לצידם יש גם מטיילים רבים שגילו את היעד ואף כאלו שטסים למפעלי הענק על מנת לרהט את הבית ולייבא ארצה באופן פרטי ריהוט כולל במחירים זולים במיוחד. הפסקת הטיסות היא מכה עצומה לכלכלה הסינית שממש עוצרת מלכת ".

x