$
שווקי חו"ל

בהלת הקורונה: קווי התעופה לסין הולכים ונסגרים

מקביל להחלטה של בריטיש איירווייז על ביטול הטיסות הישירות לסין לפחות עד סוף החודש, חברות בארה"ב, באירופה ובאסיה הודיעו ביממה האחרונה על צמצום חד בקווי התעופה לסין בשבועות הקרובים

שירות כלכליסט 18:0629.01.20

קווי התעופה לסין וממנה הולכים ונסגרים: חברות תעופה ברחבי העולם מודיעות ביממה האחרונה על ביטול הטיסות לסין, או על צמצום חד בהיקפן, כצעד הגנה בטיחותי מול התפשטות וירוס הקורונה בענקית האסייתית.

 

בריטיש איירווייס, יונייטד איירליינס, אייר אסיה, אייר אינדיה, קתאי פסיפיק ופינאייר פרסמו הודעה רשמית על ביטול הטיסות או צמצומן כאמור. בחברות רבות אחרות נוקטים במדיניות שקטה יותר, במסגרתה מציעים לנוסעים החזרים מלאים על הזמנות שיבוטלו לטיסות לסין.

 

מטוס של יונייטד איירליינס מטוס של יונייטד איירליינס צילום: בלומברג

 

 

נכון לעדכון שיצא בשעות הבוקר, אין כל סימן לבלימה של התפשטות הוירוס. לפני הנתונים האחרונים שיצאו, המגפה הובילה למותם של 132 בני אדם, ומעל 6,000 אובחנו כחולים.

 

בריטיש איירווייז, שבבעלות קבוצת International Airlines Group - IAG , הודיעה היום על הקפאה מיידית של כל הטיסות הישירות לסין, לאחר שמשרד החוץ הבריטי פרסם אזהרת מסע לסין, וביקש מהאזרחים להימנע מנסיעות לא חיוניות למדינה.

 

 

שדה תעופה בפיליפינים שדה תעופה בפיליפינים צילום: איי פי

 

החברה הבריטית מפעילה שתי טיסות ישירות בין לונדון לסין, האחת לבייג'ינג והשנייה לשנגחאי. נכון לעכשיו, הטיסות הללו מבוטלות עד ל-31 בינואר. החברה תבחן את הנושא מחדש לקראת סיום ההקפאה ותחליט על הצעדים בהמשך הדרך. בשלב זה לא ניתן לבצע הזמנות אונליין לטיסות הישירות של בריטיש איירווייס לסין עד לסוף חודש פברואר. טיסות קונקשן עדיין ניתנות להזמנה.

 

כבר אתמול הודיעה אמריקן אונליין על הפעלה מצומצמת של הקווים לבייגי'נג, שנגחאי והונג קונג. אך בניגוד לנימוק של בריטיש איירווייז, שהתמקד בבטיחות הנוסעים והצוות, אמריקן איירליינס ייחסה את המהלך לירידה החדה בביקושים לטיסות לקווים אלה, תוצאה עקיפה של המגפה. לפי הודעת החברה האמריקאית, הצמצום בלוח הטיסות יחול בין ה-1 ל-8 בפברואר. החלטות דומות, בהיקפים שונים, התקבלו על ידי דלתא איירליינס ויונייטד.

 

בהונג קונג הודיעו ארבע חברות מקומיות, בראשות קתאי פסיפיק, על הורדה הדרגתית של הטיסות מהעיר ל-24 יעדים בסין. מספר הטיסות השבועיות ירד בסופו של דבר מ-480 ל-240 וכך יישאר "עד להודעה חדשה".

 

אייר קנדה המפעילה 33 טיסות שבועיות לסין הודיעה על ביטול של רוב הטיסות, גם במקרה זה בנימוק של ירידה בביקושים. פינאייר הודיעה על ביטול 5 טיסות שבועיות במהלך החודשים פברואר-מרץ. אייר אסיה המפעילה טיסות מתאילנד ומלאזיה לעיר וואן (הנחשבת למוקד ההידבקות), הודיעה על הפסקת הטיסות עד ל-29 בפברואר. אייר אינדיה ביטלה את הקו בין שנגחאי למומבאי (שמבצע עצירה בדלהי) מה-31 בינואר עד ל-14 בפברואר. לופטהאנזה, אייר פראנס ואוסטריין אייליינס עדיין לא הודיעו על ביטול קווים אך כן מסרו שהם "עוקבים אחר ההתפתחויות".

x