$
בורסת ת"א

גילת לוויינים נמכרת לקומטק האמריקנית תמורת 577 מיליון דולר

התמורה תהיה במזומן - 70%, והיתר במניות של קומטק; בעלי המניות בגילת, כולל קרן פימי ומבטח שמיר, יקבלו גם את המזומן בקופת גילת בהיקף של 46 מיליון דולר, כך שהתמורה לבעלי המניות של גילת תהיה 578 מיליון דולר; פימי יוצאת מההשקעה בגילת בתשואה של פי 2.5 על השקעה של 80 מיליון דולר; דב בהרב, יו"ר גילת: "תוצאה מצוינת עבור בעלי המניות שלנו"

גולן חזני 14:2229.01.20

קומטק האמריקנית רוכשת את גילת לווינים תמורת 577 מיליון דולר: התמורה תהיה במזומן ומניות, כשהמחיר למניה יעמוד על 10.25 דולר - המחיר בו סגרה המניה את המסחר בנאסד"ק אתמול עמד על 10.11 דולר. התמורה - 70% במזומן והיתר במניות של קומטק.

 

מה דעתך על מניית גילת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המרוויחות העיקריות מהעיסקה הן קרן פימי של ישי דוידי שמחזיקה ב-34.1% ממניות החברה ותקבל עבורן 181 מיליון דולר. מבטח שמיר היא בעלת המניות השנייה בגודלה בגילת, עם החזקה של 9.7% במניות החברה - תקבל עבור המניות 52 מיליון דולר.

 

 

גילת לוויינים גילת לוויינים צילום: צביקה טישלר

 

בעלי המניות בגילת, כולל קרן פימי ומבטח-שמיר, יקבלו גם את המזומן בקופת גילת בהיקף של 46 מיליון דולר, כך שהתמורה לבעלי המניות של גילת תהיה 578 מיליון דולר. פימי יוצאת מההשקעה בגילת בתשואה של פי 2.5 על השקעה של 80 מיליון דולר. עד להגעתה של פימי, הייתה גילת חברה שדישדשה במקום ועסקה בייצור צלחות לווין ומודמים, אולם תחת פימי נכנסה לתחומים חדשים של תקשורת לוויין בין מטוסים, תחום בו היא הגדולה בעולם.

 

מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר תקבל 55 מיליון דולר עבור מניותיה ותרשום רווח הון של 44 מיליון שקל בעקבות העיסקה.

 

לפני עשרה ימים פורסם כי חברת הלווינים גילת מנהלת מגעים מתקדמים למכירתה לגוף בינלאומי גדול – בפרמיה של 25% מעל שווי השוק שבו החלה חברת הלווינים את המסחר באותו היום  (1.6 מיליארד שקל). מניית גילת זינקה באותו ביום בבורסת ת"א, כמו גם מניית מבטח שמיר. 

 

פרד קרונברג, יו"ר ומנכ"ל Comtech מסר: "אנו נרגשים עם חתימת הסכם זה עם גילת ומאמינים כי המיזוג ישיא ערך לבעלי המניות של שתי החברות. הרכישה מציבה את Comtech בעמדה טובה יותר לנצל את המגמות המרכזיות בשוק ומחזקת את החשיפה שלנו לביקוש הגובר לתקשורת וקישוריות, תוך ניצול מיטבי של ההזדמנות העצומה המתהווה בתחום תקשורת הלוויינים. אני מאמין שהשילוב של ביקוש גובר לקישוריות והזמינות הגדלה של רוחב פס לווייני זול, הופך תקופה זו אידיאלית לאיחוד בין פתרונות Comtech וגילת ואפשרות להציע ללקוחות המאוחדים של שתי החברות טכנולוגיות הטובות מסוגן. גילת הינה חברה יוצאת דופן שפיתחה טכנולוגיה ייחודית עם היצע מוצרים מוביל הנתמך ביכולות גבוהות של מחקר ופיתוח. אני מברך את כלל עובדי גילת המוכשרים עם כניסתם למשפחת Comtech". 

 

דב בהרב, יו"ר מועצת המנהלים של גילת מסר כי "דירקטוריון גילת והנהלתה מאמינים כי מיזוג אסטרטגי זה טומן בחובו פוטנציאל יוצא דופן. זו תוצאה מצוינת עבור בעלי המניות שלנו המקבלים ערך הן במזומן והן במניות בחברה חזקה עם קו מוצרים עולמי מוביל, הצפויה להפיק תועלת משילוב המומחיות והמשאבים של שתי החברות הממוצבת היטב ליצירת ערך עתידי בתעשייה מבטיחה וצומחת זו. אנו עוקבים זמן רב אחרי Comtech ויעילותה הטכנולוגיות ואני סמוך ובטוח שהעובדים ייהנו מהזדמנויות נרחבות להתפתחות אישית. אין כל ספק שעתיד מזהיר צפוי ל-Comtech וגילת ולכל בעלי המניות".

 

גילת יוצגה על ידי עוה"ד שרון אמיר, טוביה גפן, עידן לידור ונועם שועלי ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

קומטק יוצגה על ידי עוה"ד עידו צמח ודניאל קאהן ממשרד גולדפרב זליגמן.

x