$
בורסת ת"א

הקורונה השביתה את מפעל אבגול בסין

חברת הבדים נדרשת מהרשויות בסין להשבית את המפעל שלה במחוז הוביי (Hubei) עד ל-2 בפברואר, אך ציינה כי לא תהיה לכך השפעה מהותית עקב השבתה חופפת לרגל החג הסיני; גורמים המקורבים לחברה: "אם המצב יימשך החברה תמצא פיתרון ייצור אחר לשוק האסיאתי"

צלי גרינברג 13:3828.01.20
יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול דיווחה היום (ג') לבורסה כי בכוונתה להשבית את מפעל החברה במחוז הוביי (hubei) שבסין עד ל-2 בפברואר 2020, לאחר דרישה לכך מהרשויות במדינה.

 

מה דעתך על מניית אבגול:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
המפעל הוא אחד מ-15 קווי הייצור של החברה הפרוסים ברחבי העולם ומהווה את ציר הייצור המרכזי שלה ליבשת אסיה, אך אבגול מציינת כי הדבר לא ישפיע עליה באופן מהותי. יש לציין, כי המפעל כבר הושבת בעבר באופן יזום על ידי החברה למספר ימים, כאשר הגיעה ליעדי הייצור שלה. בנוסף, בכל מקרה הייתה מתקיימת השבתה חופפת לרגל החג הסיני. 

 

 

מפעל אבגול מפעל אבגול

 

לא ידוע עדיין אם החברה תיאלץ להרחיב את משך השבתת המפעל, אך גורמים המקורבים לחברה מסרו לכלכליסט כי "אם זה יימשך החברה תבחן ייצור בקווי הייצור האחרים שלה". לדבריהם, "החברה עדיין לא נדרשת לפתרון ייצור חלופי כדי לעמוד בביקוש הקיים, אך אם הוא יידרש היא תדע לייצר את המענה המתאים".

 

בעלת השליטה בחברה היא אינדורמה ונצ'רס (Indorama Ventures) התאילנדית, יצרנית הכימיקלים שרכשה במאי 2018 את השליטה (65.97%) באבגול תמורת כ-1.12 מיליארד שקל, ולפי שווי שוק של 1.7 מיליארד שקל. אבגול נסחרת כיום בבורסת תל אביב לפי שווי של 722 מיליון שקל.

 

ממשלת סין הטילה סגר תחבורתי על 13 ערים שהפכו למושבתות, המונות יחד כ-33 מיליון תושבים, וממליצה לאזרחים ברחבי המדינה להימנע מאזורים מלאי קהל. כל זאת בניסיון למנוע את התפשטות וירוס הקורונה.

 

אבגול מייצרת מוצרי בד לא-ארוג עבור מפעלי תעשייה, המשתמשים בבדים אלו כחומר גלם לייצור מוצרים חד פעמיים שונים ובהם: חיתולים, תחבושות, מוצרים רפואיים שונים, ומגבונים.

x