שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הצלחה לכפיר ומנור גינדי: קאנומד גייסה 27 מיליון שקל בהנפקה

קאנומד גייסה את הסכום לאחר שהנפיקה 77% ממניותיה. הצעד יאפשר את המיזוג בין חברת הקנאביס הרפואי ביופארם שבבעלות האחים גינדי לבין קאנומד הציבורית, ואת הוצאתה מרשימת השימור של הבורסה

צלי גרינברג 21:3021.01.20

חברת הקנאביס הציבורית קאנומד, הנסחרת בבורסה בתל אביב, גייסה הערב (ג') כ-27.3 מיליון שקל לאחר שהנפיקה כ-77% ממניותיה. הגיוס יאפשר לקאנומד להתמזג עם חברת הקנאביס הרפואי ביופארם, הנמצאת בבעלות האחים מנור וכפיר גינדי, ואת יציאתה מרשימת השימור של הבורסה לטובת מסחר ברשימה הראשית. 

 

 

ההנפקה בוצעה לאחר שהחברה הורידה את מחיר המניה שלה ל-30 אגורות במסגרת ההנפקה והבטיחה להחזיר את מלוא הכספים המושקעים אם ההנפקה לא תצליח להגיע ליעדה המינימלי, שעמד על 23 מיליון שקל שנדרשו לה לעמוד בדרישות הבורסה ליציאה מרשימת השימור ומעבר למסחר ברשימה הראשית.  
כפיר ומנור גינדי כפיר ומנור גינדי צילום: טל שחר

 

החברה עתידה הייתה להימחק ב-25 לינואר השנה לאחר השלמת 4 שנים של מסחר ברשימת השימור של הבורסה, וגורמים בשוק ההון ובתחום הקנאביס הביעו סקפטיות לגבי יכולתה לגייס כספים, לאחר שהעסקאות להכנסת רן פרסברג, צחי נחמיאס, ורן בלינקס, בעיתות שונות לאורך 2019 ותחילת 2020 כשלו.

 

גורמים בשוק ההון אמרו לכלכליסט, כי "החברה הייתה רגע לפני מחיקה. לגבי קאנומד הציבורית צריך לזכור שהיו להם עיסקאות לפני כן ב-80 אגורות וכעת נאלצו לרדת ל-30 רק כדי להישאר במשחק".

 

ההנפקה החלה אתמול (ב') לאחר שהחברה דיווחה על הערות שקיבלה מהרשות לניירות ערך שהובילו אותה לתקן, בין היתר, את הערכת שווי הפעילות המתמזגת מ-83 מיליון שקל ל-60 מיליון שקל.

 

האחים מנור וכפיר גינדי נכנסו לקאנומד לאחר שהחברה דיווחה על ביטול העיסקה שלה עם קבוצת משקיעים בראשות רן פרסברג (בעלים ומנכ"ל של קבוצת 'בולטהאופ' המייבאת את מקררי סאב זירו ומותגי מוצרי חשמל ומטבח שונים, ויזם נדל"ן למגורים באזור המרכז). במסגרת עסקה זו מחיר המניה עמד על כ-80 אגורות למניה.

 

כישלון הכנסת משקיעים לחברה, ושריפה שהחברה חוותה ב-24 לאוגוסט השנה כתוצאה מקצר חשמלי, שכילתה את השתילים הקודמים ששתלה, הביאו לדחיית יכולתה לייצר הכנסות בשנת 2019.

 

קאנומד מגדלת קנאביס רפואי בחוות גידול במושב משואה שבבקעת הירדן, המחזיקה בהסכם עם אגרוקאן טבע אדיר, אחת משמונה מגדלות הקנאביס הוותיקות בישראל, שחברת התפעול שלה 'קאנמדיק' נמצאת כיום בתהליך פירוק בבית המשפט.  
x