שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לפני ההנפקה: תלמה רוכשת מאיסתא את הזכיינית בישראל של אמריקן אקספרס טרוול

תשלם עבורה 130 מיליון שקלים; אמריקן היא מחברות הנסיעות המובילות בארץ בנסיעות עסקים; הרכישה מתבצעת לאחר שלפני כמה ימים הודיעה חברת הנסיעות על רכישת אתר חיפושי הטיסות smartair ב-40 מיליון שקל; הנפקת תלמה צפויה בחודש מאי הקרוב לפי שווי של עד 600 מיליון שקל

נווית זומר 13:0316.01.20

רגע לפני ההנפקה המתוכננת בחודש מאי, לפי שווי שבין 500-600 מיליון שקל, תלמה נסיעות ותיירות ממשיכה במסע הרכש שלה: רוכשת מאיסתא את מלוא ההחזקות באמריקן אקספרס טרוול ישראל בתמורה ל-130 מיליון שקל. זאת, לאחר שבתחילת השבוע נודע כי תלמה מתכוונת לרכוש לאחר ההנפקה גם את סמארט אייר - אתר חיפוש הטיסות שבו השקיעה בעבר.

 

מה דעתך על מניית איסתא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מתלמה נמסר כי הסינרגיה בעקבות הרכישה של אמריקן צפויה לשפר מהותית את שורת הרווח של קבוצת תלמה.

 

 

ארז שמול, מנכ"ל תלמה ארז שמול, מנכ"ל תלמה

 

אמריקן אקספרס נסיעות ישראל היא מחברות הנסיעות המובילות בארץ בנסיעות עסקים, המשמשת מאז 1997 כזכיין רשמי ובלעדי של אמריקן אקספרס נסיעות הבינלאומית - חברת ניהול הנסיעות הגדולה בעולם, הפועלת ב-103 מדינות ומעסיקה כ-65,000 עובדים.

 

החברה הנרכשת היא זכיינית בלעדית של אמריקן אקספרס העולמית, החתומה על הסכמי סחר עם גופי התיירות המובילים בעולם, ומצוידת במערכות טכנולוגיות מתקדמות. העסקה צפויה להיות מושלמת ביוני השנה והיא כפופה לאישור הממונה על התחרות ואישור אמריקן אקספרס גלובל טרוול.

 

סך של 5 מיליון שקל שולם במועד חתימה ההסכם, והיתרה תשולם במועד הרכישה. תלמה הפקידה בנאמנות שטר חוב בסך 7.5 מיליון שקל שניתן לפרעון במקרה של הפרה מצידה.

 

ארז שמול, יו"ר קבוצת תלמה נסיעות ותיירות אמר כי "הרכישה של קבוצת תלמה נסיעות ותיירות את אמריקן אקספרס תיירות מהווה המשך לאסטרטגיה של הקבוצה להשקיע במנועי צמיחה ולפתח את תחום התיירות. הניסיון הרב של אמריקן אקספרס נסיעות בתחום נסיעות העסקים מול לקוחות עסקיים קטנים וגדולים כאחד, מכל מגזרי המשק, היכולות הטכנולוגיות פורצות הדרך והסינרגיה העתידית עם תלמה תיירות, יתרמו בצורה משמעותית להאצת קצב הצמיחה ושורת הרווח של החברה. הנהלת ועובדי אמקס טרוול הם מהמקצועיים בענף התיירות ואנחנו גאים על צירופם למשפחת תלמה".

 

ירון לוי, יו"ר אמריקן אקספרס טרוול: "לאמריקן אקספרס הון אנושי מקצועי איכותי שהולך יחד לאורך שנים רבות אשר צפוי להמשיך ולהוביל את החברה במתכונת זהה".

 

את קבוצת תלמה ייצגו זהר ליס, מיכל שנאפ ושירלי קציר ממשרד פישר בכר חן. את איסתא ייצגו שלומי ברדוגו ומיכל אלפרין ממשרד וילי יצחקי.

x