$
בורסת ת"א

עסקת הענק של ריט מניבים: המוכרת - משפחת ורטהיימר

בכלכליסט פורסם לפני כמה ימים כי הקרן רוכשת ארבעה מתחמים בצפון ב-635 מיליון שקל - כעת מתברר כי המוכרת היא חברה בבעלות משפחת ורטהיימר

אורי גלאור 17:0812.01.20

קרן הריט מניבים דיווחה ביום חמישי האחרון כי התקשרה בהסכמים לרכישת הבעלות על ארבעה מתחמי תעשייה, אחסנה ומשרדים - שלושה באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף באזור התעשייה בנהריה, בשטח בנוי כולל של כ-82.5 אלף מ"ר, על פני שטח כולל של כ-166 דונם.

 

כעת מתברר כי המוכרת בעסקת הענק של מניבים היתה חברה בבעלותה של משפחת ורטהיימר.

 

בתמורה לרכישת הנכסים, תשלם מניבים לורטהיימר 500 מיליון שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בתפן ו-135 מיליון שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בנהריה. בגין הרכישה, צפויה החברה לשאת בתשלום מיסים והוצאות עסקה בסכום מוערך של כ-39 מיליון שקל.  

איתן ורטהיימר איתן ורטהיימר צילום: אוראל כהן

 

המתחמים בתפן משתרעים על כ-115 דונם, שעליהם בנויים 3 קמפוסים: קמפוס להבים - כ-80 דונם המושכרים במלואם לחברת טכנולוגית להבים, שהיא חברה בת של פראט אנד וויטני, הקמפוס כולל 9 מבנים, בשטח בנוי של כ-36.5 אלפי מ"ר; קמפוס טורבין ג'ט - כ-25 דונם המושכרים לחברת טורבין ג'ט (חברה בת של חברת טכנולוגית להבים) כולל 3 מבנים, בשטח בנוי של כ-15 אלף מ"ר; ומתחם טקג'ט - כ-10 דונמים המושכרים לחברת טקג'ט אירופוילס (חברה בבעלות משותפת של טכנולוגית להבים ורולס-רויס אוברסיז הולדינגס), כולל שני מבנים מחוברים בשטח בנוי של כ-7,000 מ"ר.

 

מתחמים אלו כוללים זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה בכ-11 אלף מ"ר.

 

המתחם בנהריה משתרע על שטח של כ-51 דונם, עליהם בנויים 6 מבנים ומבני עזר, בשטח בנוי של כ-24 אלפי מ"ר. גם מתחם זה מושכר במלואו לחברת טכנולוגית להבים. מתחם זה כולל זכויות בנייה נוספות במפלס הקרקע המוערכות בשלב זה בכ-4,000 מ"ר.

 

ה-NOI השנתי הצפוי לחברה בגין הרכישה יעמוד על סך של כ-48.6 מיליון שקל, המשקפים תשואה בעסקה של 7.65%.

 

משפחת ורטהיימר דורגה במקום השלישי ברשימת עשירי ישראל בשנת 2018 ע"פ המגזין פורבס עם הון מוערך של כ-21.4 מיליארד שקל. המשפחה החזיקה בבעלות על חברת ישקר המתמחה בייצור מכונות לחיתוך להבי מתכת לתעשיית המטוסים, ומכרה אותה לברקשייר האת'וויי של וורן באפט בשתי פעימות, ב-2006 וב-2013. ב-2014 מכרה משפחת ורטהיימר את השליטה בחברת להבים טכנולוגיות ליצרנית מנועי המטוסים האמריקאית פראט אנד וויטני.

x