$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אחרי שלא נבחר למנכ"ל פז: מנכ"ל פזגז פורש

אמיר ארז יסיים את תפקידו לאחר שהתמודד לתפקיד מנכ"ל החברה האם במקום יונה פוגל הפורש, אך לא נבחר; העזיבה מצטרפת לפרישתם של שני מנהלים נוספים בפז, שהתמודדו לתפקיד המנכ"ל והודיעו על פרישה לאחר שניר שטרן זכה בתפקיד

גולן חזני וליאור גוטמן 14:4108.01.20

מנכ"ל פזגז אמיר ארז הודיע היום (ד') על החלטתו לסיים את תפקידו, כך נודע לכלכליסט. עזיבתו של ארז באה לאחר שהתמודד לתפקיד מנכ"ל פז אך לא נבחר. מועד פרישתו בפועל טרם נקבע.

 

העזיבה של ארז מצטרפת לעזיבתם של שני מנהלים נוספים בפז, מנהל בית הזיקוק מלאכי אלפר ויורם איל, שהיה אחראי על הקמעונאות בחברה. אלפר ואיל התמודדו גם הם לתפקיד המנכ"ל לאחר פרישתו של יונה פוגל, ולאחר שמנכ"ל סלקום ניר שטרן נבחר לתפקיד, הודיעו על סיום תפקידם בחברה. 

מימין: מנכ"ל פז הנבחר ניר שטרן והמנכ"ל היוצא יונה פוגל מימין: מנכ"ל פז הנבחר ניר שטרן והמנכ"ל היוצא יונה פוגל צילום: עמית שעל, סיון פרג'

 

 

ארז עובד בקבוצת פז כ-13 שנה, מתוכן שש שנים בחברת פזגז שמתמחה בשיווק גז בישול ללקוחות פרטיים, גופים מוסדיים ותעשייה. נתח השוק של פז בסקטור הגז בישול הוא הגדול בישראל ונאמד בכ-27%.

 

בפניה ששלח לעובדים אמר ארז שליווה את הצמיחה בפעילות החברה, ושבזמן כהונתו הוכפל פי שלושה מספר הלקוחות. ארז ליווה גם את הקמת שתי תחנות הכוח הפרטיות של פז שמפיקות כ-110 מגה וואט.

 

"אני גאה שיצרתי תשתית רווח ארוכת טווח לפז. דבר אחד עמד לנגד עיני תמיד והוא הרווח, אבל לרגע בלי לשכוח את הבסיס והוא האדם", כתב ארז לעובדים.

 

במקומו של אלפר כבר מונה מי שהיה מספר שתיים שלו בבית הזיקוק, עמית כרמל. ליו"ר בית הזיקוק נבחר עידו רוזוליו. עבור רוזוליו זהו סיבוב שני, בשעה שבעבר שימש כמנכ"ל בית הזיקוק של פז, כמו גם כמנכ"ל מקורות.

 

כפי שנחשף בכלכליסט, את שטרן יחליף יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, אבי גבאי, שצפוי להיכנס לתפקידו ב-19 לינואר.  

 

x