$
בורסת ת"א

מנכ"ל אדמה חן ליכטנשטיין מסיים את תפקידו; יקודם לסמנכ"ל הכספים בחברה האם

כמצ'יינה וסינוכם הסיניות יוצרות קבוצת ענק שתקרא Syngenta Group ותהפוך לספקית התשומות החקלאיות המובילה בעולם בשווי עשרות מיליארדי דולרים; ליכטנשטיין: "אהיה אחראי על הכספים, האסטרטגיה והאינטגרציה של כלל הקבוצה"; המנכ"ל המיועד של אדמה - איגנסיו דומינגז

צלי גרינברג 16:5105.01.20

פעילויות חברות הענק הסיניות כמצ'יינה (החברה האם של אדמה) וסינוכם מתאחדות לתאגיד ענק שייקרא Syngenta Group, שיחלוש על תחומי הגנת הצומח, זרעים, דשנים, טכנולוגיות חקלאיות ודיגיטליות ומערך הפצה מתקדם בסין, המגיע לחקלאים ברחבי המדינה. התאגיד יישאר בבעלות מלאה (100%) של כמצ'יינה.

 

אדמה, אחת החברות שבבעלות כמצ'יינה, הודיעה כי הקמת הקבוצה תחזק את התיאום בין החברות ותמנף את יצירת הערך וההזדמנויות העסקיות שלה. מטה החברה ימשיך לפעול מישראל והיא תמשיך להיסחר בבורסת שנזן בסין ותשמר את המותג והמיצוב המבודלים שלה בשוק.

 

 

חן ליכטנשטיין חן ליכטנשטיין

 

חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל אדמה, יעבור בעקבות האיחוד לשמש כמנהל הכספים הראשי, האחראי גם לאסטרטגיה ואינטגרציה של הקבוצה החדשה. ב-6 השנים האחרונות ליכטנשטיין שימש כמנכ"ל אדמה ואדמה פתרונות חקלאיות המחזיקה באג"ח בבורסת תל אביב. בזמן כהונתו חוברה אדמה לחברה נסחרת בסין, ומניותיה רשומות כיום בבורסת שנזן. לפני תפקידו כמנכ"ל אדמה, שימש ליכטנשטיין כנשיא ומנכ"ל סינאק, החטיבה העסקית האסטרטגית של קבוצת כמצ'יינה וחברת האם של אדמה. ליכטנשטיין יפעל ממטה הקבוצה בבזל, שוויץ.

 

ליכטנשטיין אמר לכלכליסט כי "החברות החליטו לאחד פעילויות ליצירת סינכרון בין כולן, שבעקבותיו יוכלו לנצל טוב יותר את היתרונות האחד של השני. כך לדוגמא אדמה וסינג'נטה יוכלו להיעזר בספקים האחד של השני ולמכור יותר ממוצרי כל אחת מהחברות, שאינם מתנגשים ביניהם. בנינו יחד חברה בעלת כיוון ואסטרטגיה ברורים, שמסוגלת לצמוח בהתמדה ולהתמודד עם הסערות שאותן חוותה התעשייה שלנו בשנים האחרונות. לגביי, אני מסכם 6 שנים כמנכ"ל אדמה, וכעת הציעו לי התפתחות במסגרתה אהיה אחראי על הכספים, האסטרטגיה והאינטגרציה של כלל הקבוצה".

 

פרנק נינג, יו"ר כמצ'יינה וסינוכם, יכהן כיו"ר הקבוצה החדשה, וליכטנשיין צפוי להמשיך ולכהן כדירקטור באדמה לאחר השלמת העברת מניות אדמה לקבוצה החדשה. איגנסיו דומינגז מיועד להתמנות לנשיא ומנכ"ל אדמה החדש - משמש כיום כסמנכ"ל מסחרי משותף באדמה, העובד בחברה קרוב לשני עשורים.

 

איגנסיו דומינגז, המנכ"ל המיועד של אדמה, מסר במסגרת הודעת החברה כי "כמי שנמצא בחברה 20 שנה וכחבר הנהלה והצוות הבכיר זה למעלה מעשור, אני מצפה להמשיך את התנופה החזקה והכיוון האסטרטגי שלה. אנחנו מתמקדים בהקשבה ומתן מענה ללקוחות שלנו ברחבי העולם תוך בחינת הזדמנויות חדשות לשיתופי פעולה בתוך הקבוצה החדשה. אני בטוח שנצעיד את החברה קדימה להמשך הישגים גדולים".

 

בין המינויים הנוספים שצפויים להיות מאושרים במהלך הרבעון הראשון של 2020: מינויו של אבירם להב, כיום סמנכ"ל הכספים של אדמה, המיועד להתמנות כמשנה למנכ"ל אדמה, ומנכ"ל חברת הבת אדמה פתרונות לחקלאות, נוסף על תפקידיו הקיימים.

 

 

x