שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

"הפאונד עומד להיות ענקי, הוא עשוי להגיע השנה לרמה של 1.65 דולר"

לפי מייקל האריס, המטבע הבריטי שנסחר כעת תמורת 1.3 דולר עשוי להיות אחד הנסחרים בעולם בשנה הקרובה. הוא טוען כי נכון לעכשיו כולם בעמדת המתנה, ויש "ביקוש עצור". לאחר שיתברר סופית מעמדה של בריטניה עשוי המטבע לזנק: "העובדה שאחרי הבחירות אנשים עוד מדברים על ברקזיט קשה היא אבסדורד מוחלט"

שירות כלכליסט 17:1704.01.20

הפאונד הבריטי עשוי לזנק לרמה של 1.65 דולר ב-2020 ויהיה אחד המטבעות הנסחרים ביותר בעולם, כך לדברי האסטרטג מייקל האריס מחברת Cribstone Strategic Macro. האריס התראיין שלשום (ה') ל-CNBC. כעת נסחר הפאונד ברמה של 1.3 דולר לאחר ירידה של 0.4% לעומת המטבע האמריקאי. 

 

האריס אמר כי "מה שנקבל הוא מדינה שבה כולם היו בעמדת המתנה" לקראת הברקזיט, כלומר יש בה ביקוש עצור. הוא הוסיף כי ברגע שמצבה של בריטניה יתבהר, "יהיה צורך לבצע הערכה מחדש של המטבע".

 

הפאונד זינק ביותר מ-2% לרמה של 1.35 דולר לאחר ניצחונו של רה"מ בוריס ג'ונסון, תומך הברקזיט, בבחירות בחודש שעבר. עם זאת נרשמה צניחה לרמה של 1.31 דולר לאחר שנודע כי הממשלה הציבה את סוף השנה כמועד ליציאה סופית מהאיחוד האירופי, מה שעורר חששות באשר לאפשרות לברקזיט ללא הסכם ("ברקזיט קשה") ולכך שהדבר יפגע בעליות שרשם הפאונד. לדברי האריס, זו אפשרות לא סבירה.

 

האריס אמר עוד כי "אני לא יודע אם הפאונד ילך לכיוון של 1.55 דולר או 1.75 דולר, אבל אני יודע את זאת - הפאונד עומד להיות ענקי. אולי זה ייקח שנה או שנתיים, אבל העובדה שאחרי הבחירות אנשים עוד מדברים על ברקזיט קשה היא אבסורד מוחלט".

 

 

 צילום: Royal Mint

 

x