$
שווקי חו"ל

סיום הטבות המס שלח את טסלה לשיא מכירות רבעוני חדש

ההטבות על רכישת רכב חשמלי בארה"ב ובהולנד הסתיימו בסוף השנה שעברה, והדבר הזניק את המכירות ל-112 אלף ברבעון הרביעי; בכל השנה שעברה מכרה טסלה יותר מ-367 אלף מכוניות, ובכך עמדה בתחזיותיה

שירות כלכליסט 19:0203.01.20

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מכרה ברבעון האחרון 112 אלף מכוניות (15% יותר מברבעון השלישי ושיא מכירות רבעוני חדש), ובכל השנה שעברה - 367.5 אלף מכוניות, כך מסרה החברה אתמול (ו'). מדובר בעלייה של 50% במספר המכוניות שנמסרו על ידה לעומת 2018, ובכך עומדת החברה בתחזיותיה. אנליסטים מסוימים חששו שדבר זה לא יקרה. בעקבות כך עולה מניית החברה במסחר בוול סטריט ביותר מ-4%. מה שהאיץ את המכירות הוא ביטול או צמצום הטבות מס על רכישת רכב חשמלי בארה"ב ובהולנד.

 

 

 

 

טסלה מסרה עוד שמכרה 19,450 מכוניות מדגמי S ו-X ברבעון הרביעי, לעומת 27 אלף ברבעון המקביל ב-2018. עם זאת, מכירות הדגם המרכזי שלה - 3 - עמדו על 92,550, עלייה של כמעט 50% לעומת אשתקד.

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
60% 0% 40%

 

החברה מייחסת חשיבות רבה להתרחבותה בשווקים הזרים, ולדברי האנליסט דניאל איב מחברת Wedbush, הוא סבור שהחברה מתמקדת בעיקר באירופה. טסלה גם החלה לייצר במפעל חדש בשנגחאי בחודש שעבר, ועד כה מסרה 1,000 מכוניות שיוצרו שם.

 

מה שמדגיש עוד יותר את ההישג של החברה היא העובדה שהתחרות מצד יצרניות הרכב הוותיקות מתגברת. עם זאת, ביטול הטבות המס בחלק ממדינות ארה"ב (בסך 1,875 דולר) ובהולנד לרוכשי הרכבים החשמליים עם סוף השנה שעברה הגביר את הביקושים מצד לקוחות שמיהרו לנצל את ההטבה. גם הרשויות בסין שוקלות לבטל את הטבות המס למכוניות חשמליות, אך המכוניות של טסלה המיוצרות במדינה יזכו לפטור ממס רכישה. המייסד אלון מאסק הצהיר שהחברה תקים מפעל חדש בגרמניה.

 

לדברי איב, העלייה במניית טסלה מוכיחה "שיפור בסיסי, החברה מצליחה באופן מרשים לא רק להצהיר אלא גם לבצע". דבר זה משרה אופטימיות בקרב המשקיעים. בראשית השבוע רשמה המניה ירידות לאחר שאנליסט צפה שהחברה תחמיץ את יעד המכירות לרבעון רביעי, ואף השנתי - שעמד על 360-400 אלף.

 

טסלה תפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי בשבועות הקרובים.

 

 

המייסד אלון מאסק המייסד אלון מאסק צילום: EPA

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x