שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הכשרת הישוב ביצעה הנפקת מניות פרטית נוספת בהיקף של 90 מיליון שקל

ההנפקה בוצעה שלושה שבועות בלבד לאחר הנפקת המניות הפרטית הקודמת של החברה, והיא נעשתה בדיסקאונט של 4.1% על מחיר הסגירה של מניית החברה היום. בין המשתתפים בהנפקה: הפניקס, פסגות, ילין לפידות, מיטב דש והלמן אלדובי

אורי גלאור 22:3502.01.20

הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי (59%) ביצעה הערב (ה') הנפקת מניות פרטית בגובה של 90 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי בין המשקיעים שהשתתפו בהנפקה ניתן למנות את הפניקס, פסגות, ילין לפידות, מיטב דש והלמן אלדובי.

 

בעקבות ההנפקה, משפחת נמרודי תרד לאחזקה של 55.5% ממניות החברה, כאשר הפניקס צפויה לעלות לאחזקה של קצת מעל ל-10%. מי שהובילו את ההנפקה היו פועלים אי.בי.אי וברק קפיטל חיתום.  

ההנפקה בוצעה לפי מחיר של 43.5 שקלים למניה, מחיר המגלם דיסקאונט של 4.1% על מחיר הסגירה היום שעמד על 45.38 שקלים למניה. הכשרת הישוב ביצעה את הנפקת ההון בשביל חיזוק ההון והורדת המינוף בהתאם לאסטרטגיה של החברה.

 

לפני כשלושה שבועות ביצעה הכשרת הישוב הנפקת מניות פרטית בגובה של 162 מיליון שקל, כך שסך הנפקת המניות של הכשרת הישוב בחודש האחרון מסתכמת ב-252 מיליון שקל.  

עופר נמרודי מנכ"ל הכשרת הישוב עופר נמרודי מנכ"ל הכשרת הישוב צילום: ורדי כהנא

 

בחודש אוגוסט ביצעה הכשרת הישוב מהלך להשטחת מבנה ההון שלה שאיפשר לה להנפיק מניות לאחר כמעט 30 שנה. קודם לכן לחברה היו שני סוגי מניות בעלי זכויות הצבעה שונות, דבר אשר לא איפשר לחברה לבצע הנפקת מניות חדשות עקב הגבלה הקיימת בחוק ני"ע.

 

ברשות משפחת נמרודי היו מניות מיוחדות הנקראות מניות יסוד. מניות אלה הקנו למשפחה עוד 50% זכויות בהצבעה ולמעשה ביצרו את שליטתה בהכשרת היישוב. התוכנית להשטחת ההון ביטלה את מניות היסוד ואיחדה את מניות הכשרת הישוב, כך שזו תוכל לחזור ולהנפיק מניות.

 

עודד סתר, סמנכ"ל מימון והשקעות בהכשרת הישוב מסר הערב כי "תוך מספר שבועות ביצענו שני גיוסים, בהם זכינו לאמונם החוזר של הפניקס ומנורה. שמחנו על הצטרפותם של גופים מוסדיים מובילים המביעים אמון בהנהלת החברה ובפעילותה העסקית".

 

הכשרת הישוב פועלת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין - שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל.

x